Jastrzębianie przyjmują uchodźców

Jastrzębianie masowo proponują pomoc Ukrainie. Wielu z nich zdecydowało się przyjąć uchodźców pod swój dach. Często są to osoby, które nie znają języka polskiego w stopniu umożliwiającym sprawne załatwienie formalności. Warto im pomóc, wykonując trzy proste telefony.

fot. pixabay

Każdy uchodźca z Ukrainy musi zostać zarejestrowany. Można to zrobić dzwoniąc do Straży Miejskiej na numer telefonu: 32 47 85 290. Uchodźcy powinni zgłaszać się również do Ośrodka Pomocy Społecznej. Pracownicy jastrzębskiego OPS-u zadecydują, jakie formy pomocy będą dla danych osób najbardziej odpowiednie. W tej sprawie należy kontaktować się pod numerem telefonu: +48 502 209 639.

Z kolei w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Wielkopolskiej 1a powstał Punkt Informacji i Wsparcia dla Ukraińców. Punkt pracuje od godziny 8.00 do 19.00. Można kontaktować się też telefonicznie pod numerem: +48797045960. Tatiana Potij udziela informacji po ukraiński, rosyjsku i polsku. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

Wpisy na temat “Jastrzębianie przyjmują uchodźców”

  1. Edek z fabryki kredek

    A w mediach trabia ze Ukraina te wojne wygrywa juz prawie wybili wszystkich Ruskich to po co oni uciekaja

  2. No musze przyznac ze Pani Prezydent Hetman mi nareszcie zaimponowala poniewaz doczytalem sie ze przyjela pod swoj dach uchodce .Brawo .Zmieniam ocene Jej

  3. zastanawiam się dlaczego mój wpis odnośnie możliwości lokalowych dla uchodźców z Ukrainy w byłej szkole SP 7 na kaszubskiej został usunięty ..Jest to obiekt od ponad 20 lat stojący pusty lecz jeszcze w dobrym stanie a jego kubatura jest w stanie dać zakwaterowanie ponad 1500 osobom .Każda sala to ponad 60 miejsc .Obiekt trzy piętrowy z dużymi korytarzami węzłem sanitarnym i kuchnia plus sala gimnastyczna więc o co kaman ?

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?