Jastrzębianie w Księżycowym

Adam Antończyk; fot. archiwum

W sobotę w Rybniku odbyła się jedenasta edycja Półmaratonu Księżycowego (21,1 km), któremu towarzyszył również bieg na 10 km. W zawodach na obu dystansach rywalizowała kilkunastoosobowa reprezentacja naszego miasta. Na trasie półmaratońskiej z jastrzębskiego grona najlepiej spisał się Adam Antończyk (Team DKMS), który z czasem 1:34:10 zajął 61. miejsce open oraz ósme w kategorii 50-latków.

Na “jastrzębskim podium” znaleźli się też dwaj zawodnicy KB Fartlek, czyli Marcin Bućko i Roman Grygierek, którzy pojawili się na mecie z wynikami odpowiednio 1:34:43 (65. miejsce open, M40/20) oraz 1:36:54 (73., M40/24).

Zawody ukończyli także: Krzysztof Płonka (czas 1:47:08), Tomasz Kabała (2:10:30), Andrzej Zabiegliński (2:11:21), Ashley White (2:15:33; White to zamieszkała w Jastrzębiu-Zdroju Amerykanka), Dagmara Sitko (2:33:22) i Damian Krzystolik (2:38:39).

Z kolei na “dychę” rywalizował duet zawodników KB Fartlek – Monika Spyrka (czas 59:16) i Paweł Sobieraj (1:01:47). Warto odnotować, że wśród pań Spyrka zajęła 12. miejsce, a zarazem była siódma w kategorii K18.

Źródło: Domtel.pl

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.