Jastrzębianie! Zostało tylko 160 godzin!

„W ramach przyszłorocznego Jastrzębskiego Budżetu Obywatelskiego na realizację zadań ogólnomiejskich i osiedlowych/sołeckich przeznaczone zostało 2 600 000 zł” – poinformował jastrzębski magistrat.

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

„Kwota ta dzieli się następująco: 520 000,00 zł na zadania ogólnomiejskie, 2 080 000,00 zł na zadania osiedlowe/sołeckie. Jeśli chcesz zmienić swoje otoczenie i mieć wpływ na budżet miasta – teraz jest ku temu idealna okazja” – podkreślają magistraccy urzędnicy.

Co ważne, wnioski można zgłaszać tylko do końca tego tygodnia, czyli do 21 marca. Przed ich złożeniem warto skonsultować się z urzędnikami, ponieważ zwiększa to szanse na pozytywną weryfikację, a co za tym idzie – dopuszczenie wniosku do głosowania i jego realizację. W sprawach procedury należy kontaktować się z Wydziałem Dialogu Społecznego. W kwestiach związanych z samymi pomysłami – z odpowiednimi wydziałami Urzędu Miasta lub jednostkami organizacyjnymi miasta.

Każdy jastrzębianin może złożyć dwa wnioski: ogólnomiejski oraz osiedlowy/sołecki. Pierwszy dotyczy realizacji potrzeb ogółu mieszkańców, drugi natomiast osiedla lub sołectwa, które zamieszkuje wnioskodawca. Należy pamiętać, że osoby niepełnoletnie muszą dołączyć do formularza pisemną zgodę opiekuna prawnego.

Formularze zgłoszeniowe można pobrać z tej strony>>> oraz między innymi w Urzędzie Miasta. Wypełnione i podpisane wnioski można dostarczyć na cztery sposoby: osobiście do siedziby Urzędu Miasta (skrzynka podawcza przy wejściu do budynku), za pośrednictwem skrzynki e-PUAP, elektroniczne na adres e-mail: budzetobywatelski@um.jastrzebie.pl lub wysłać pocztą tradycyjną (w tym przypadku decyduje data wpływu).

Regulamin Jastrzębskiego Budżetu Obywatelskiego oraz szczegółowe informacje i aktualności dostępne są na stronie www.jastrzebie.pl w zakładce „Dla mieszkańca” – „Jastrzębski Budżet Obywatelski”. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

 1. Próbowałem. Groch o ścianę. Bzdet propagandowy, że niby “o tym decydują ludzie”… pewnie tak. Tylko którzy ludzie…?

  1. Lila.
   Po zimie widać jakie Jastrzębie jest brzydkie i brudne ,wystarczy iść ul .wielkopolska i jarem południowym ,końcówka ulicy brud ,butelki w krzakach śmieci i prezenty po pieskach ,jar południowy ,parking i beton z którego się kurzy ,kłęby kurzu ,końcówka jaru z huśtawka i jedna ławka czy władze miasta tego nie widzą ,zrobić ten kawałek łąki na ładny nowoczesny plac zabaw ,tyle rodziców tutaj przychodzi z dziećmi .Jastrzębie ma tyle lat i nie ma dobrego gospodarza ,który dbał by o dobro ludzi ,i o czystość tego miasta .

 2. ten stan jaki wyglada nasze miasto odzwierciedla co to z amiasto jest – wiocha. Nawet nie bo na wiosce czyściej jest. Prędzej będą pasować slamsy

 3. Podpisuję się pod tym !!! Posprzątajcie to miasto ze śmieci , kiepów , butelek , puszek , maseczek i pozamiatajcie ulice ! Tyle wystarczy żeby było ładnie !

 4. miasto jest brudne po zimie, wszędzie stare liście, śmieci aż nie chce się chodzić po takich miejscach np. na Opolskiej
  pomiędzy przedszkolem a szkołą straszny syf i psy tam się załatwiają ohyda. czas na sprzątanie.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Geodezja

Sporządzenie mapy do celów projektowych, aktualizacja mapy zasadniczej, inwentaryzacja powykonawcza budynków, przyłączy, wytyczenie budynków, podział nieruchomości.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny