Jastrzębianin pognębił Niemców!

15-letni Michał Skóraś jako zawodnik Szkółki Piłkarskiej MOSiR; fot. arch.

Młodzieżowa reprezentacja Polski sprawiła w piątek nie lada niespodziankę, gromiąc na wyjeździe Niemców 4:0 (3:0) w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy U21. Gospodarze do tego momentu wygrali wszystkie swoje cztery spotkania, a zatem nie może być tu mowy o pokonaniu przeciwnika w kryzysie. Dla nas niezwykle sympatyczną okolicznością jest fakt, iż gola w tym historycznym pojedynku zdobył rodowity jastrzębianin Michał Skóraś.

Polacy dosłownie “zezłomowali” gospodarzy w pierwszym kwadransie, zdobywając do 15. minuty trzy gole. Tę kanonadę zakończył kapitalną indywidualną akcją i strzałem z ostrego kąta właśnie Skóraś, uzupełniając dorobek Adriana Benedyczaka. Potem Polacy oddali wprawdzie pole gry rywalom, ale ci nie zdołali zdobyć nawet honorowego trafienia. Dzieła zwycięstwa w Niemczech dopełnił w 90. minucie Kacper Kozłowski.

Przypomnijmy, że Michał Skóraś jest wychowankiem Szkółki Piłkarskiej MOSiR Jastrzębie, gdzie robił furorę w roczniku 2000 wraz z Szymonem Zalewskim, aktualnie obrońcą GKS Jastrzębie. Skóraś w 2015 roku (wraz z Zalewskim) trafił do Lecha Poznań, a na Harcerską przyjeżdżał m.in. jako zawodnik wypożyczony do Termaliki Nieciecza. Ojcem Michała jest Krzysztof Skóraś, którego nasi czytelnicy znają z sukcesów w miejskiej halówce oraz występów w Zrywie Bzie.

Wpisy na temat “Jastrzębianin pognębił Niemców!”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.