Jastrzębianin zwyciężył Mogiłę

Beskid Wyspowy; fot. pixabay

W minioną niedzielę w Beskidzie Wyspowym odbyła się ekstremalna impreza biegowa Xrun – Pani Mogiła 2021. W rozgrywanych w iście zimowych warunkach zawodach na dystansie półmaratońskim (19,5 km o sumie podbiegów 1050 m) rywalizował jastrzębianin Marek Chlipała, który pokonał trasę przez szczyt Mogielicy w czasie dwóch godzin, 50 minut i 23 sekund.

Osiągnięty rezultat dał naszemu zawodnikowi 48. miejsce open wśród mężczyzn oraz 19. pozycję w mocno obsadzonej kategorii 30-latków. Rywalizację na trasie nazywanej umownie “mini” wygrał Sylwester Lepiarz z Wronowa z czasem 1:46:21.

Dodajmy, że dla Marka Chlipały to trzeci tak wymagający start w tym roku. Biegacz z Jastrzębia-Zdroju ukończył także Zimowy Maraton Bieszczadzki oraz Zimowy Półmaraton Gór Stołowych.

Źródło: ratemytrail.com