Jastrzębianin prezesem Śląskiego Oddziału

Nowym prezesem Śląskiego Oddziału Okręgowego PCK został… jastrzębianin i wieloletni działacz tej organizacji Andrzej Kinasiewicz. Niedawno odbył się Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Śl. OO PCK, który dokonał wyboru nowych władz.

Nowym prezesem Śląskiego Oddziału Okręgowego PCK został… jastrzębianin i wieloletni działacz tej organizacji Andrzej Kinasiewicz

Andrzej Kinasiewicz – pominąwszy szkolny okres członkostwa – jest działaczem PCK od 1983 roku. Przed jego wyborem na zaszczytną funkcję, żaden jastrzębianin nie tylko nie był prezesem Śl. OO PCK, ale nawet nie zasiadał w Zarządzie. Nowy prezes był członkiem Komisji Rewizyjnej Śl. OO PCK i jej przewodniczącym. Ostatecznie to właśnie jego wizja działania PCK przekonała delegatów, którzy w większości zaufali mu i powierzyli ambitne zadanie.

Zdaniem Andrzeja Kinasiewicza, przyszłość PCK to propagowanie tej idei wśród społeczeństwa, idei, dodajmy zapobiegliwie, wciąż aktualnej i potrzebującej szerokiego wsparcia. Przypomnijmy także, że niedawno PCK obchodził 100-lecie swojej działalności, wkrótce podobny jubileusz będzie fetować „młodzieżówka” tej organizacji. I to właśnie w młodych ludziach nowy prezes widzi przyszłość „czerwonokrzyskich” wartości, szczególnie w wykorzystaniu naturalnej skłonności młodych ludzi do pomocy innym.

Nowo wybrany szef Śl. OO PCK zdaje sobie sprawę, że w międzyczasie organizacji wyrosła „konkurencja”, chociażby WOŚP czy Caritas, ale nie upatruje w niej niebezpieczeństwa, ale dopełnienie tej dziedziny dobroczynności.

„Mam pomysł na dalsze działanie PCK, na propagowanie tej szlachetnej idei. Chciałbym postawić głównie na młodych ludzi. Wierzę, że przy pewnym wysiłku uda się ich zachęcić do czynnego udziału w pracach organizacji” – powiedział Andrzej Kinasiewicz, prezes Śląskiego Oddziału Okręgowego PCK.

    1. Zastanawiam się z czego i z kogo? Słysząc o tym Panu to zawsze lubił być na świeczniku i kręcił się wokół swojej osoby tak to bywa z ludźmi którzy mają jakieś parcie na swoją osobę i nie słyszałem abyś coś jakoś tak robił dla innych . Jak to w powiedzeniu jest „pycha przed upadkiem chodzi”

  1. Brawo Andrzeju i gratulacje za działalność społeczną – jastrzębianin a ty gdzie byłeś i co zrobiłeś chyba puszczasz bąki

    1. Społeczną działalność ? co ten pan zrobił dla innych? Chyba robił i robi dla swojej chwały z tego jest znany w Jastrzębiu. Taka opinię ma.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry