Jastrzębianka straciła 70 tysięcy złotych

W środę, 25 listopada, policjanci z jastrzębskiej komendy otrzymali zgłoszenie dotyczące oszustwa metodą „na policjanta”. Ofiarą miała paść 83-letnia jastrzębianka. Tego dnia około godziny 12.00 do pokrzywdzonej zadzwonił mężczyzna, podając się za policjanta i twierdząc, że jej mieszkanie jest pod obserwacją przestępców. Poinformował ją także, iż posiada podrobiony dowód osobisty na jej nazwisko, a pieniądze, które kobieta trzyma w domu, mogą być fałszywe, dlatego trzeba sprawdzić ich autentyczność. Seniorka postąpiła zgodnie z instruktażem przekazanym przez rozmówcę. Po chwili do mieszkania przyszedł nieznajomy, który podał się za policjanta, po czym odebrał od niej 70 tysięcy złotych i wyszedł. Twierdził, że za 30 minut je… odniesie.

Niestety, kobieta nie doczekała się tajemniczego gościa. Po około godzinie zorientowała się, że padła ofiarą oszustów. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

    1. ma emeryture po mężu górniku a te emerytury nie sa małe. Wiadomo że takie babcie to odkładają bo co im juz do życia potrzeba. z drugiej strony to pokazuje jak ludzi starsi mimo doświadczenia życiowego naiwni bardzo!

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

WordPress Lightbox Plugin
Przewiń do góry