Jastrzębianka straciła 70 tysięcy złotych

W środę, 25 listopada, policjanci z jastrzębskiej komendy otrzymali zgłoszenie dotyczące oszustwa metodą „na policjanta”. Ofiarą miała paść 83-letnia jastrzębianka. Tego dnia około godziny 12.00 do pokrzywdzonej zadzwonił mężczyzna, podając się za policjanta i twierdząc, że jej mieszkanie jest pod obserwacją przestępców. Poinformował ją także, iż posiada podrobiony dowód osobisty na jej nazwisko, a pieniądze, które kobieta trzyma w domu, mogą być fałszywe, dlatego trzeba sprawdzić ich autentyczność. Seniorka postąpiła zgodnie z instruktażem przekazanym przez rozmówcę. Po chwili do mieszkania przyszedł nieznajomy, który podał się za policjanta, po czym odebrał od niej 70 tysięcy złotych i wyszedł. Twierdził, że za 30 minut je… odniesie.

Niestety, kobieta nie doczekała się tajemniczego gościa. Po około godzinie zorientowała się, że padła ofiarą oszustów. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

    1. ma emeryture po mężu górniku a te emerytury nie sa małe. Wiadomo że takie babcie to odkładają bo co im juz do życia potrzeba. z drugiej strony to pokazuje jak ludzi starsi mimo doświadczenia życiowego naiwni bardzo!

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Geodezja

Sporządzenie mapy do celów projektowych, aktualizacja mapy zasadniczej, inwentaryzacja powykonawcza budynków, przyłączy, wytyczenie budynków, podział nieruchomości.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny