Jastrzębie buduje „potencjał turystyczny”?

Park Zdrojowy i jego obiekty, Żelazny Szlak Rowerowy, czyli inwestycja, która opiewa na ponad 18 milionów złotych, i Łaźnia Moszczenica. To trzy punkty, jak podkreśla prezydent Anna Hetman, budowania potencjału turystycznego miasta.

fot. Otwarcie Żelaznego Szlaku Rowerowego (archiwum)

„Planujemy tak inwestycje, by po pierwsze, zaspokajać potrzeby mieszkańców. A po drugie, wzbudzać ciekawość ludzi mieszkających w promieniu kilkunastu kilometrów. Nasz Żelazny Szlak Rowerowy nie tylko spodobał się jastrzębianom, ale także wywołał zaciekawienie osób spoza miasta, a nawet całego kraju. To impuls do rozwojowi turystyki w mieście. I, co za tym idzie, także do tworzenia miejsc pracy w różnych branżach okołoturystycznych, takich jak gastronomia, hotelarstwo i inne usługi” – zauważa pani prezydent.

„Kolejną inwestycją, która daje nam podobny efekt synergii, jest Park Zdrojowy. Dążymy do przywrócenia jego świetności. Dzięki temu będziemy mieli niepowtarzalną, historyczną wizytówkę miasta” – zapewnia.

„Do tego zestawu dołączy niebawem Łaźnia Moszczenica, która dla odmiany będzie jak w soczewce skupiała w sobie historię budowy naszego miasta i powstawania kopalń. Myślę, że wzbudzi duże zainteresowanie mieszkańców naszego regionu. Wszystkie inwestycje to kolejne elementy na mapie naszych szlaków turystycznych, takich jak Śladem Uzdrowiska i Szlakiem Wolności” – pada na koniec. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

  1. Turystya buddysta

    I TO NIE JEST NASZE OSTATNIE SŁOWO. My Jastrzębiem otworzymy oczy niedowiarkom. Już niedługo będziemy potęgą turystyczną, lotniska nie będą nadążały z obsługą ruchu. Metro w podziemiach kopalń będzie pękało w szwach, ludzie będą się wylewali drzwiami i oknami. To już nadchodzi….3, 2, 1……START!!!!!
    PS.
    No co jest kur…!!!!!

  2. Hetmanka kup jeszcze z 50 domków dla pszczółek i z 300 krzewów róż żeby tych turystów gdzie ulokować i witać kwiatami!

  3. Dziękujemy Pani Hetmang znanej jako Mocna Figura za budowanie potencjału miasta. To, co Pani uczyniła dla tego miejsca poprawi nie tyle komfort życia mieszkańców ale odbije się przypływem finansowym z turystyki. Już widzę tłumnie przybywających, spragnionych wrażeń podróżników zwiedzających ścieżki rowerowe tudzież park, który można obejść w 5 minut spacerowym tempem. Tego brakowalo! Dziękujemy! Życzę dalszych sukcesów 😘

  4. potencjał turystyczny ? no trzeba byc chyba z innego swiata to na pewno uratuje miasto zero pomysłu na miastu jacy rzadzacy takie miasto masakra potrafia sobie tylko podsumowania na portalach robic ile to wielce zrobili

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry