Miasto lidera już… w 2021 roku!

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie wyraźnie upodobali sobie w tym sezonie drugie tercje zawodów. W wielu spotkaniach to właśnie “środkowa” część meczu okazuje się decydująca dla zwycięstwa naszego zespołu i nie inaczej było w niedzielny wieczór na Jastorze. W przedostatnim tegorocznym spotkaniu podopieczni Roberta Kalabera rozbili niżej notowany STS Sanok 6:2 (1:2, 5:0, 0:0), choć po pierwszej partii to goście sensacyjnie prowadzili 2:1. Dodajmy, że była to już dwunasta z rzędu wygrana JKH GKS Jastrzębie. Takiej serii w ekstralidze nasi hokeiści nie mieli jeszcze nigdy! Po raz ostatni notowali podobną passę w sezonie 2007/2008, ale miało to miejsce na zapleczu elity.

Tylko w pierwszej tercji sanoczanie byli w stanie zagrozić liderowi PHL. Dodajmy, że działo się tak głównie… na własne życzenie naszego zespołu, który pozwolił gościom na łut nadziei za sprawą słabej postawy w ofensywie. Najlepszym dowodem przewagi jakości JKH GKS była sytuacja z 19. minuty, gdy Marek Hovorka po szybkiej kontrze miał idealną okazję do gola 2:1. I nie byłoby w nim nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Sanok grał wówczas w… pięciu na trzech!

W przerwie przed drugą tercją z naszego tunelu było słychać spory tumult, czyniony zarówno przez podniesione głosy, jak i uderzające o różne elementy podłoża kije. Mobilizacja przydała się na tyle, że Sanok nie zdążył jeszcze dobrze rozgrzać mięśni, a już po 71 sekundach drugiej partii przegrywał 2:3. W tym momencie kwestią czasu stały się kolejne gole JKH GKS. Ostatecznie skończyło się na 6:2, a dorobkiem strzeleckim podzielili się Jirzi Klimiczek, Kamil Górny, Kamil Wałęga, Jan Sołtys i Radosław Sawicki.

W ostatnim ligowym meczu w 2020 roku jastrzębianie podejmą GKS Katowice. Dodajmy, że przewaga nad wiceliderem z Tychów pozwala naszemu zespołowi już teraz zapewnić sobie pozycję lidera na przełomie 2020 i 2021 roku. Miejmy jednak nadzieję, że seria zwycięstw jeszcze potrwa!

6 grudnia 2020, Jastrzębie-Zdrój, 17:00
JKH GKS Jastrzębie – Ciarko STS Sanok 6:2 (1:2, 5:0, 0:0)
6:2 Sawicki (Bryk, Górny) 37:39 5/4

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal (od 40:01 Marek) – Bryk, Górny, Sawicki, Rac, Kasperlik – Klimiczek, Sevcenko, Wróbel, Hovorka, Phillips – Jass, Horzelski, Paś, Wałęga, Sołtys – Gimiński, Kostek, Pelaczyk, R. Nalewajka, Ł. Nalewajka.