Jastrzębie rządzi w siatkówce!

Fot. Facebook / JKS SMS & Facebook / Akademia Talentów JW

Jak już informowaliśmy, w minisiatkarskich mistrzostwach Śląska dziewcząt triumf w “czwórkach” odniosła ekipa JKS SMS Jastrzębie (“Złotka najlepsze na Śląsku” >>). Wydawałoby się, że wyrównanie tego osiągnięcia w rywalizacji chłopców będzie bardzo trudne, a tymczasem siatkarze z naszego miasta… spisali się jeszcze lepiej! Podczas finałów w Mikołowie złote medale w zmaganiach “czwórek” (do lat trzynastu) i “trójek” (do lat dwunastu) zdobyli odpowiednio reprezentanci Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla i JKS SMS Jastrzębie!

Nie można wykluczyć, iż po raz pierwszy w historii ma miejsce sytuacja, w której złote medale w różnych kategoriach zdobywają dwa kluby z Jastrzębia-Zdroju. Dodajmy, że zwycięstwo w regionie oznacza awans do ogólnopolskich finałów prestiżowego turnieju Kinder Joy of Moving w minisiatkówce.

W rywalizacji “trójek”, czyli siatkarzy do lat dwunastu, ekipa JKS SMS Jastrzębie na dwadzieścia dwa spotkania wygrała dwadzieścia. W trzech pierwszych etapach śląskich zmagań uczniowie Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego z ul. Piastów zajmowali pierwsze miejsca, przegrywając jedynie w styczniu z… Akademią Talentów Jastrzębskiego Węgla. Finały w Mikołowie podopieczni Artura Olszowskiego rozpoczęli wprawdzie średnio (w drugim spotkaniu grupowym musieli uznać wyższość Górnika Radlin – 1:2), ale poza tym pokonali Sikret Gliwice (2:0) oraz zrewanżowali się w derbach Akademii Talentów (2:1). Drugie miejsce w grupie dało drużynie JKS SMS awans do strefy medalowej, w której odprawiła ona kolejno Aluron Virtu Zawiercie oraz Jedynkę Jaworzno i tym samym sięgnęła po złoto.

Dodajmy, że ekipa Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, która po porażce z JKS SMS nie awansowała do półfinałów, ostatecznie finiszowała na piątej pozycji.

Mistrzowską drużynę JKS SMS Jastrzębie tworzyli: Borsukowski, Kuczyński, Ferszt, Smołka.

Sukces kolegów z ekipy “trójek” JKS SMS powtórzyli ich o rok starsi koledzy z Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, którzy w “czwórkach” także wywalczyli złoto. Warto jednak podkreślić, że podopieczni trenera Marcina Polowczyka w drodze do mistrzostwa Śląska U13 wygrali… wszystko, co było do wygrania! “Pomarańczowi” nie znaleźli pogromców na żadnym z sześciu etapów zmagań, odnosząc komplet dwudziestu sześciu zwycięstw!

W fazie grupowej turnieju w Mikołowie jastrzębianie pokonali do zera kolejno drugą drużynę Akademii Talentów (do finałów awansowały aż dwie nasze ekipy), MKS Będzin i Górnika Radlin. W półfinale młodzi “pomarańczowi” odesłali Sikret Gliwice, zaś w finale ponownie udowodnili swoją wyższość nad Będzinem. Nie trzeba dodawać, że zdobycie mistrzostwa Śląska bez choćby jednej porażki to wiekopomny wyczyn.

Mistrzowską drużynę Akademii Talentów JW tworzyli: Żyrek, Wychrystenko, Barbosa de Pinho, Guzy, Skalik, Mazur.

Źródła: system.szps.pl, Facebook / Akademia Talentów JW, Facebook / JKS SMS Jastrzębie

Komentarze

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Najnowsze informacje

Zapowiedzi

Galerie zdjęć

Przewiń do góry
Poprzedni
Następny