Stal Nysa
Barkom Lwów (b)
BBTS Bielsko-B. (b)

Jastrzębie słynie z… bloków!

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla z impetem weszli w 2022 rok, pokonując w poniedziałkowy wieczór w Hali Widowiskowo-Sportowej ekipę LUK Lublin. Beniaminek został pokonany zgodnie z oczekiwaniami i jedynie momentami był w stanie nawiązać równą walkę z mistrzami Polski. Po naszej stronie znów świetną partię rozegrał Jan Hadrava, a ponadto cieszyć musi dyspozycja drużyny na bloku. Wygrana z Lublinem to… już ósme zwycięstwo bez straty seta z rzędu.

W pierwszym secie jastrzębianie najwyraźniej chcieli odebrać rywalom nadzieję na jakąkolwiek zdobycz przy al. Jana Pawła 6. Ta sztuka udała się naszemu zespołowi, czego efektem był pogrom do piętnastu. Zaczęło się od dwóch bloków Tomasza Fornala (3:1), z których goście zdołali wygrzebać się po autowym ataku Trevora Clevenot (6:6). Potem jednak Fornal znów zablokował Bartosza Filipiaka (9:6) i tej przewagi gospodarze już nie oddali, dokładając bloki m.in. Jana Hadravy i Łukasza Wiśniewskiego (14:8). Nierówną partię zakończyły dwa tym razem udane ataki Clevenot.

Początek drugiego seta wyglądał już zupełnie inaczej. Beniaminek z Lublina nie tylko zdołał na moment objąć prowadzenie, ale także zniwelować trzypunktową przewagę Jastrzębskiego Węgla, co uczynił… blokiem na Juriju Gladyrze Jan Nowakowski (12:12). Środkowy z Połtawy szybko zrewanżował się rywalom tym samym zagraniem, po czym dodatkowo asa dołożył niezawodny Hadrava. Cztery punkty z rzędu dały gospodarzom na tyle pewne prowadzenie, że goście nie zdołali już odmienić losów seta. Gardini wykorzystał przewagę do wpuszczenia na parkiet Arpada Barotiego, ale Węgier nie zdołał jeszcze otworzyć swojego punktowego konta w nowej drużynie. Lublinianie zdołali jedynie zmniejszyć rozmiary porażki, a seta znów zakończył Clevenot.

Najbardziej wyrównana okazała się trzecia część gry, w której goście “trzymali się” aż do stanu 19:19. Wcześniej nie tylko parokrotnie obejmowali prowadzenie (6:7, 8:9), ale na dodatek zmusili mistrzów Polski do wzniesienia na wyżyny przy akcji na 10:9, gdy po świetnej wybronie Tomasza Fornala i rozegraniu Benjamina Toniuttiego gwoździa wbił Clevenot. W końcu przy wyniku 20:19 świetnie na bloku zagrał Łukasz Wiśniewski, po czym błąd w ataku popełnił Szymon Romać. To zmusiło Dariusza Daszkiewicza do prośby o czas, co przyniosło chwilowy skutek w postaci odzyskania kontaktu po bloku na Mateusza Jóźwika (23:22). Ostatecznie jednak górą byli gospodarze, a mecz zakończył atakiem… po raz trzeci tego dnia Trevor Clevenot.

Dzięki wygranej Jastrzębski Węgiel umocnił się na pozycji wicelidera, zwiększając przewagę nad Projektem Warszawa za sprawą sensacyjnej porażki tej ekipy z Czarnymi Radom. W kolejnym meczu podopieczni Gardiniego zagrają na wyjeździe ze Stalą Nysa (8 stycznia, 20:30).

3 stycznia 2021, Jastrzębie-Zdrój, 20:30
Jastrzębski Węgiel – LUK Lublin 3:0 (25:15, 25:21, 25:22)

Jastrzębski Węgiel: Hadrava, Toniutti, Wiśniewski, Gladyr, Clevenot, Fornal, Popiwczak (libero) – Baroti, Tervaportti.

Wpisy na temat “Jastrzębie słynie z… bloków!”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.