Jastrzębie to najlepiej zaplanowane miasto

Chełm, Chorzów, Jastrzębie-Zdrój, Ruda Śląska, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Zamość i Żory – oto według rankingu serwisu TUWARTOMIESZKAC.PL najlepiej zaplanowane polskie miasta, gdzie sto procent powierzchni objęto miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego (osiem wskazanych miejscowości zajęło ex aequo pierwsze miejsce).

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

„Im większa część powierzchni miasta objęta jest lokalnymi planami zagospodarowania przestrzennego, tym lepiej. Bo od tego zależy, czy miasto będzie mieć ładną, harmonijną i spójną zabudowę, czy będzie zabudowywać się chaotycznie i brzydnąć” – zauważają autorzy zestawienia – „Ale od tego zależy jeszcze, w jakim tempie miasto będzie się rozwijać. Bo jeśli miasto jest objęte planami zagospodarowania, to ludzie chętniej tam budują nowe domy, a firmy chętniej inwestują. Bo tam wiadomo, gdzie i co można budować, bo tam łatwiej się inwestuje. Przed pozwoleniem na budowę nie trzeba uzyskiwać decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania i terenu, czyli tzw. wuzetki, a jeśli projekt naszego budynku jest zgodny z planem, to urzędnik nie ma prawa nie pozwolić nam na budowę”.

Zobacz całe zestawienie>>>

 1. Jedynym plusem co te miasto jest wiarygodne to w rankingu przodujemy pod względem niegospodarności i planowania wszystkiego na makietach to najlepiej im wychodzi.Ta upadająca osada w raz z miernym prezydentem pomału się wyludnia. Dobrze że się z tej wioski wyprowadziłem więcej gadek a mniej realnych spełnionych obietnic taki gospodarz jakim zarządza te miasto nadaje się na stanowisko sprzedawcy w budce z piwem a nie z jej wizjami bez pokrycia. Powiem jedno szczęśliwy to ten kto wyjechał z tej dziury nie oglądając się za siebie i sobie ułożył przyszłość tam gdzie ktoś ma wizje na już i dobrze dba o mieszkańców aby wszystkim żyło się lepiej tyle w temacie.

 2. Widzę że niektórzy źle odczytali/zrozumieli tego news’a. Tu nic nie pisze o wykonawstwie, realizacjach a jedynie o PLANACH. Takich planów mogą mieć tysiące i co roku inne (oczywiście bez realizacji). W wykonaniu naszych włodarzy to od lat już bez mała literatura s/f. Szkoda że nie dodali kolejki linowej nad miastem, metra pod nim i nartostrad na hałdach (wszak przecież miały być) :-))). Jak szaleć to szaleć, może jakąś międzynarodową nagrodę nasi “nobliści” dostaną, wszak fantazji to im nie brakuje.

 3. Byłem w Jastrzębiu ostatnio na OWNie i jakoś nie widziałem zrealizowanego 2 etapu przywracania dawnego uroku own. A na tych zdjęciach już zrealizowany projekt. Lekki poślizg jak narazie. Tylko rok. Nic tylko uciekać z tej betonowej wiochy. Ja już nie muszę bo to zrobiłem przy pierwszej mozliwej okazji.

 4. “Jastrzębie to najlepiej zaplanowane miasto”

  Najlepiej zaplanowane, tak od jakichs 50 lat, jest centrum miasta.
  Planow tylko nigdy nie zrealizowano. Stercza ruiny i kikuty a mieszkancom serwuje sie kolejne wizualizacje i strategie. Wizualizacje coraz bardziej oderwane od rzeczywistosci i mozliwosci.

 5. Możecie sobie bełkotać a prezydent hetman i tak wygra po nie jest z PIS a oni nawet nie mają jakiegoś merytorycznego kandydata chyba że że ktoś od Lenina wskoczy

 6. Ciekawe według jakich kryteriów xD Pani Hetmang będzie mogła sobie zas wpisać w listę dokonań. Jastrzębie Zdrój według statystycznego mieszkańca tego miejsca jest zapyziałą dziurą bez perspektyw.

 7. Dziękuję Anulce za zajefajne zaplanowanie miasta Buahahah teraz dzięki temu będzie rozwijać się jak podwarszawski Serock..
  I do pracy będziemy jeździć do Warszawy.
  “Jednym z przykładów polskich miast, które dzięki postawieniu na plany zagospodarowania przestrzennego zaczęły się dynamicznie rozwijać i zaczęło tam powstawać dużo nowych domów, przybywać mieszkańców, jest mazowiecki Serock. Miasteczko, które dzięki planom zagospodarowania także wypiękniało i jest dziś jednym z najładniejszych miast w regionie.”

 8. Dobry żart od rana. Co tu jest dobrze rozplanowane ? Miasto bez perspektyw, miasto rozgoryczonych emerytów, którym wiecznie mało.

  1. Odwal się od emerytów którzy pracowali i płacili na twoje wykształcenie a okazało się że to na nic,jak cię rodzice spłodzili głąbem takim pozostaniesz do śmierci

 9. Spójna zabudowa? Czy to ogłosili niewidomi albo osoby, które nigdy w Jastrzębiu nie były? Może blok na Północnej jest spójną zabudową albo nowo wybudowana sala koncertowa w Zdroju?

 10. Jastrzębie 20 lat temu jakby przygotowało się na turystykę to teraz by coś z tego wyszło.
  A nie przez te lata iwestować w kopalnie ,które wiadomo było,że kiedyś trzeba będzie zamknąć. Jak się żyje teraźniejszym czasem to takie mamy jak widać efekty. Miasteczko dla starszych ludzi.

  1. A czy zdajesz sobie sprawę że gdyby nie węgiel i wybudowane kopalnie to całe to Jastrzębie to byłaby jedna ulica 1 maja? Ciekawe co by w takim Jastrzębiu zwiedzali turyści. Tak wszyscy wiedzieli że węgiel kiedyś się skończy,tylko po to jest władza samorządowa aby sprowadzać inwestorów a nie tylko czerpać profity z kopalń

 11. Najlepiej zaplanowane-szkoda że nic sie tu nie dzieje,brak inwestorów,miejsc pracy,sami emeryci,młodzież ucieka gdzie się da…

 12. Może i najlepiej zaplanowane. Jednak brak w ostatnim 20 leciu prezydenta z wizją budowy nowoczesnego miasta powoduje, że miasto się wyludnia i starzeje.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kancelaria Rachunkowa

Prowadzenie ksiąg rachunkowych,
podatkowej księgi przychodów i rozchodów,
ryczałtu ewidencjowanego,
usług kadrowych,
sporządzanie deklaracji,
weryfikacja dokumentów.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny