Jastrzębie ucierpiało na pandemii?

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

Śląskie gminy, zwłaszcza górnicze, ucierpiały na pandemii. Spadły wpływy podatkowe. Zmiany poziomu wpływów z PIT i CIT są zróżnicowane w skali województwa. Jak informują eksperci z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, którzy podsumowali ubiegły rok, najwyższe spadki odnotowano w: powiecie pszczyńskim (-13,16 proc.), Jastrzębiu-Zdroju (-12,14 proc.), powiecie raciborskim (-11,80 proc.), powiecie bielskim (-11,44 proc.) i powiecie wodzisławskim (-11,17 proc.).

„Można stwierdzić, że spowolnienie gospodarcze w pierwszej kolejności uderzyło w podmioty zlokalizowane w dużych ośrodkach miejskich, natomiast jak na razie oszczędziło mniejsze miejscowości. Zapewne jest to pochodną omawianego wcześniej spadku produkcji przemysłowej, ulokowanej głównie na obszarach miejskich” – podkreślają eksperci UE w Katowicach. (źródło: nettg.pl)

 1. A hejterzy pracują pełną parą, aby opluwać nasze piękne miasto i ratusz. Oj! ta nienawiść zniszczy ich samych.

  1. Po co ruszasz panią prezydent? Pytam się po co?! Jak jesteś taki mądry, to idź jej to powiedz w twarz.
   Szkoda mi Ciebie…

 2. Dżordż Lowerboj

  Ta upadająca osada górnicza najbardziej ucierpiała pod rządami nieudolnej pani burmistrz, managerce logopedce. Amen.

  1. A co ona może obojętnie kto by nie zarządzał tym miastem to nie zmienia faktu że to zdegradowana przez górnictwo osada. Nikt normalny nie chce tu inwestować budować wielkich fabryk bo to by było nie logiczne. Pogòdzmy się z.faktem że to miasto i tak upadnie. Na powrót do uzdrowiskowej świetności nie ma już szans. Ludzie uciekają bo nie ma perspektyw. Górnictwo i tak padnie prędzej czy.pozniej. Ja znam osoby które przez pandemię straciły pracę i nikt się ich nie pytał czy mają z czego żyć lub ktokolwiek tworzył tym ludziom inne miejsce pracy. Mi tam górnictwo generalnie lotto nigdy nie miałem.ani nie zamierzam mieć nic wspólnego jako pracownik z tą branżą. Tylko wqrwia mnie fakt że niektórym się wydaje że mi się wszystko należy. Jak firma nie generuje zysków(a przynosi miliardowe straty) to albo obcina się place i inne dodatki pozapłacowe albo upadłość i nara tak jest w każdym normalnym zakładzie pracy. Czas wszystko zweryfikuje amen.

   1. A Ty po co komentujesz? Chcesz zająć drugie miejsce w kategorii głupota ludzka?
    Nie odzywaj się, jak Cię o to nie prosili? Ech…

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Geodezja

Sporządzenie mapy do celów projektowych, aktualizacja mapy zasadniczej, inwentaryzacja powykonawcza budynków, przyłączy, wytyczenie budynków, podział nieruchomości.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny