Jastrzębie w czerwonej strefie

Od piątku, 14 sierpnia, obostrzeniami będzie objętych łącznie 18 powiatów – o jeden mniej niż dotychczas.

Jak przekazał wiceszef resortu zdrowia Janusz Cieszyński, do powiatów czerwonych dołącza… Jastrzębie-Zdrój ze strefy żółtej. Z kolei powiat pszczyński został przeniesiony ze strefy czerwonej do strefy żółtej.

Nowymi powiatami żółtymi – do niedawna jeszcze „na zielono” – stały się powiaty: raciborski, limanowski, grajewski, miasto Biała Podlaska, a także nowotarski.

Z kolei powiaty jarosławski, przemyski, Przemyśl, kępiński, oświęcimski i pińczowski dołączyły do grona powiatów zielonych.

Poinformowano także, że konkretne obostrzenia dotyczące czerwonych i żółtych stref pozostają bez zmian.

Co to oznacza dla mieszkańców Jastrzębia-Zdroju?

„Przede wszystkim obowiązuje nas zasłanianie ust i nosa w przestrzeni publicznej. Osoby, które z racji choroby nie mogą używać maseczek, są zobligowane nosić przyłbicę lub posiadać zaświadczenie od lekarza. Maksymalna liczba gości weselnych to 50 osób. W restauracjach i kawiarniach może przebywać 1 osoba na 4 mkw. Z kolei na siłowniach i salach fitness obowiązuje limit 1 osoby na 10 mkw., natomiast w kinach może być zajętych maksymalnie 25 proc. miejsc. W kościołach natomiast dozwolone jest: 50 proc. obłożenia budynku oraz obowiązek zakrywania ust i nosa, 150 osób na zewnątrz oraz obowiązek zakrywania ust i nosa (niezależnie od dystansu). W transporcie zbiorowym w czerwonej strefie zajętych może być 50 proc. liczby miejsc siedzących albo 30 proc. liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących określonych w dokumentacji technicznej pojazdów” – czytamy na stronie jastrzębskiego magistratu.


 

czwartek, 13 sie 2020, informacja własna

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry