Jastrzębie w czerwonej strefie

Od piątku, 14 sierpnia, obostrzeniami będzie objętych łącznie 18 powiatów – o jeden mniej niż dotychczas.

Jak przekazał wiceszef resortu zdrowia Janusz Cieszyński, do powiatów czerwonych dołącza… Jastrzębie-Zdrój ze strefy żółtej. Z kolei powiat pszczyński został przeniesiony ze strefy czerwonej do strefy żółtej.

Nowymi powiatami żółtymi – do niedawna jeszcze „na zielono” – stały się powiaty: raciborski, limanowski, grajewski, miasto Biała Podlaska, a także nowotarski.

Z kolei powiaty jarosławski, przemyski, Przemyśl, kępiński, oświęcimski i pińczowski dołączyły do grona powiatów zielonych.

Poinformowano także, że konkretne obostrzenia dotyczące czerwonych i żółtych stref pozostają bez zmian.

Co to oznacza dla mieszkańców Jastrzębia-Zdroju?

„Przede wszystkim obowiązuje nas zasłanianie ust i nosa w przestrzeni publicznej. Osoby, które z racji choroby nie mogą używać maseczek, są zobligowane nosić przyłbicę lub posiadać zaświadczenie od lekarza. Maksymalna liczba gości weselnych to 50 osób. W restauracjach i kawiarniach może przebywać 1 osoba na 4 mkw. Z kolei na siłowniach i salach fitness obowiązuje limit 1 osoby na 10 mkw., natomiast w kinach może być zajętych maksymalnie 25 proc. miejsc. W kościołach natomiast dozwolone jest: 50 proc. obłożenia budynku oraz obowiązek zakrywania ust i nosa, 150 osób na zewnątrz oraz obowiązek zakrywania ust i nosa (niezależnie od dystansu). W transporcie zbiorowym w czerwonej strefie zajętych może być 50 proc. liczby miejsc siedzących albo 30 proc. liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących określonych w dokumentacji technicznej pojazdów” – czytamy na stronie jastrzębskiego magistratu.


 

czwartek, 13 sie 2020, informacja własna

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Carte Blanche

Usługi wykończeniowe, gładzie, malowanie, sufity podwieszane, sufity napinane, panele podłogowe i ścienne, montaż drzwi i parapetów. meble

Czytaj więcej »
Przewiń do góry