Nasi w II lidze… lekkoatletycznej

Interesującym osiągnięciem podsumowującym udany 2021 rok mogą pochwalić się młodzi reprezentanci TL Athletics Jastrzębie. Ekipa Jakuba Staśkiewicza została bowiem uwzględniona w klasyfikacji Drużynowych Mistrzostw Polski sygnowanych przez Polski Związek Lekkoatletyki, czyli znalazła się wśród najlepszych w kraju.

Za sprawą bardzo dobrych startów w imprezach rangi mistrzowskiej jastrzębianom udało się znaleźć w II lidze w kategorii U20 oraz w III lidze w kategorii U16. Na sukces juniorów do lat dwudziestu złożyły się punktowane starty aż dziewięciu zawodników, przy czym tu najlepiej punktował rzecz jasna Łukasz Urbanek (134 pkt.), który brylował w sprintach. Powyżej stu oczek wywalczyli też Kamil Przybyła (102 pkt.) i Martyna Metlak (101 pkt.), a do znalezienia się w II lidze przyczynili się również Martyna Michalak, Dawid Wiśniewski, Piotr Wala, Wiktor Duda, Wioleta Matuszczak i Remigiusz Wojaczek. Drużynowe Mistrzostwa Polski U20 wygrał Zawisza Bydgoszcz przez AZS AWF Warszawa. TL Athletics z dorobkiem 693 pkt. finiszował na 72. miejscu.

Z kolei w kategorii do lat szesnastu nasi lekkoatleci zajęli 95. pozycję z 804 pkt, co dało im klasyfikację III-ligową. Tu najwięcej zdobyła wspomniana wyżej Martyna Metlak (138 pkt.), a punktowane lokaty zajmowali także: Wioleta Matuszczak, Julia Durczok, Wiktor Duda, Emilia Pietryka, Nikola Stec, Julia Gibas, Michalina Ligenza, Remigiusz Wojaczek, Maja Musiał, Ewa Pyzik, Blanka Zawierucha, Kacper Depo, Victoria Suliga, Szymon Brózda i Tomasz Sawula. Mistrzostwa Polski w tej kategorii wygrał AML Słupsk przed Zawiszą Bydgoszcz.

Źródło: TL Athletics Jastrzębie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.