Jastrzębie znów miastem kobiet!

Około siedmiuset pań wzięło w niedzielne wczesne popołudnie udział w Jastrzębskim Biegu oraz Marszu NW Kobiet na 5+. Na tę imprezę czekaliśmy aż półtora roku, bowiem w istocie były to zawody z… maja 2020 roku. Rywalizację biegową na trasie ok. 5 km główną arterią naszego miasta wygrała Sandra Michalak z Sosnowca z czasem 17 minut i 47 sekund. Z brązowym medalem imprezę zakończyła najlepsza z jastrzębianek Aneta Suwaj, która pojawiła się na mecie pod Halą Widowiskowo-Sportową niespełna minutę później.

Na jastrzębskim podium obok Anety Suwaj stanęły także Judyta Wróblewska (24. miejsce; czas 21:59) oraz Natalia Legierska (31. 22:34), a czas poniżej 25 minut zaliczyły również Małgorzata Niesłańczyk, Katarzyna Pasławska, Barbara Piwiszkis, Agnieszka Lorenz, Bożena Lerch i Magdalena Chorchos, zaś niewiele do tej bariery zabrakło Darii Perkowskiej i Joannie Gorzelak. Dodajmy, że obok Suwaj na podium zawodów znalazła się też Beata Raźniak, która wywalczyła brąz w kategorii K50.

Zmagania nordic walking po raz kolejny wygrała natomiast legniczanka Anna Zaczyńska, natomiast spośród naszych zawodniczek najlepiej spisała się Beata Dróżdż, która zajęła piątą lokatę.

Na mecie zawodniczki dekorowała Zofia Florek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który od dekady organizuje masowe biegi w Jastrzębiu-Zdroju. Tradycyjnie już imprezie towarzyszyła kapitalna atmosfera sportowego święta, a kibicom na trasie nie przeszkadzała nawet niezbyt sprzyjająca (choć dla biegaczy niemal idealna) pogoda.