Jastrzębski gości Ligę Mistrzów

Leszek Dejewski w oczekiwaniu na Ligę Mistrzów (fot. M. Kowolik)

We wtorkowy wieczór siatkarze Jastrzębskiego Węgla podejmą w Hali Widowiskowo-Sportowej ekipę Stroitiela Mińsk. Pojedynek ten rozpocznie turniej kwalifikacyjny w jednej z sześciu grup pierwszej fazy eliminacji do siatkarskiej Ligi Mistrzów 2020/2021. Obok Polaków i Białorusinów w naszej hali zagrają także Holendrzy z Dynamo Apeldoorn, z którymi podopieczni Luke Reynoldsa zmierzą się w czwartek. W z kolei w środę po dwóch stronach siatki staną ekipy z Mińska i Apeldoorn.

Stawką rywalizacji jest awans do drugiej i ostatniej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów, który uzyska tylko zwycięzca grupy. Według pierwotnej wersji każdy z trzech klubów miał być gospodarzem jednego turnieju, ale działacze Jastrzębskiego, Stroitiela i Dynama postanowili nie komplikować dodatkowo sezonu i zadecydowali, iż zorganizowany zostanie tylko jeden turniej, a jego gospodarzem stanie się drużyna najwyżej rozstawiona (czyli Jastrzębski Węgiel).

Terminarz turnieju w Hali Widowiskowo-Sportowej
22.09.2020, godz. 20:30: Stroitiel Mińsk (Białoruś) – Jastrzębski Węgiel
23.09.2020, godz. 18:00: Dynamo Apeldoorn (Holandia) – Stroitiel Mińsk
24.09.2020, godz. 18:00: Jastrzębski Węgiel – Dynamo Apeldoorn

Uwaga! Bilety na te spotkania można nabyć wyłącznie drogą elektroniczną, przy czym istnieje też możliwość wykupienia karnetu na wszystkie trzy mecze. Dystrybucja prowadzona jest poprzez stronę http://jastrzebskiwegiel.abilet.pl/.

Sam powrót do Ligi Mistrzów to przywilej, ale jednocześnie wiąże się z dodatkowymi meczami i dodatkowym stresem. Jeśli już bierzemy w niej udział, to chcemy zaznaczyć w niej swą obecność i dominować. Bycie tylko „statystami” w tych rozgrywkach, byłoby stratą czasu. Dla naszego prezesa, który zabiegał o nasz powrót do tych rozgrywek, dla ludzi z Klubu organizujących to wydarzenie i dla nas, biorąc pod uwagę utratę energii w związku z męczącymi podróżami. Nasze nastawienie będzie więc takie, by wychodząc na boisko pokazywać, że polska siatkówka jest na najwyższym poziomie – powiedział trener Luke Reynolds w rozmowie z klubowymi mediami.

Dodajmy, że ta faza zawodów, z której wyłonione zostaną dwa zespoły uzupełniające stawkę osiemnastu uczestników rundy grupowej, została przygotowana przez CEV także z myślą m.in. o Jastrzębskim Węglu czy Trentino Volley, a zatem ćwierćfinalistach poprzedniej edycji Ligi Mistrzów, której z powodu tzw. pandemii koronawirusa nie udało się dokończyć.

W przypadku awansu do kolejnej rundy podopieczni Luke’a Reynoldsa będą mierzyć się z dwiema najlepszymi drużynami z grupy A i B, gdzie mamy dwa zespoły z Chorwacji i po jednym z Węgier, Albanii, Finlandii i Rumunii.

Rozgrywki: Siatkarska PlusLiga
Obiekt: Hala Widowiskowo-Sportowa, al. Jana Pawła II 6
Adres: Hala Widowiskowo-Sportowa, al. Jana Pawła II 6
Rok założenia: 1949 (LZS Jastrzębie), 1961 (Górnik Jastrzębie; od 1991 KS Jastrzębie-Borynia; od 2004 Jastrzębski Węgiel)

Prezes: Adam Gorol
Trener: Luke Reynolds (Aus)
Asystent trenera: Leszek Dejewski
Scoutman: Bogdan Szczebak
Fizjoterapeuta: Bartosz Celadyn 

Trener-koordynator Akademii Talentów: Dariusz Luks

Kadra:
Przyjmujący: Tomasz Fornal, Michał Gierżot, Wojciech Szwed, Rafał Szymura, Yacine Louati (Fra)
Rozgrywający: Lukas Kampa (Ger), Eemi Tervapotti (Fin)
Środkowi: Patryk Cichosz-Dzyga, Jurij Gladyr (Ukr), Michał Szalacha, Łukasz Wiśniewski
Atakujący: Jakub Bucki, Mohamed Al Hachdadi (Mar)
Libero: Jakub Popiwczak, Szymon Biniek

PlusLiga
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
ZAKSA Kędzierzyn
Warta Zawiercie
Verva Warszawa
Jastrzębski Węgiel
Resovia Rzeszów
Ślepsk Suwałki
Skra Bełchatów
GKS Katowice
6
5
5
5
5
5
6
6
18
13
12
11
9
9
9
9
6:0
4:1
4:1
4:1
4:1
3:2
3:2
3:3
9.
10.
11.
12.
13.
14.
Trefl Gdańsk
AZS Olsztyn
Czarni Radom
Stal Nysa
Cuprum Lubin
MKS Będzin
6
6
6
6
5
5
8
6
5
3
1
1
3:3
2:4
2:4
0:6
0:5
0:5

Zobacz więcej na sport.jasnet.pl

Wpisy na temat “Jastrzębski gości Ligę Mistrzów”

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry