Jastrzębski jedzie do Suwałk

Fot. Facebook / Klub JW

Siatkarze Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla poznali swoich przeciwników w fazie ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Juniorów, które ruszą za kilka dni. Triumfatorzy rywalizacji na Śląsku zagrają w grupie czwartej, gdzie czeka ich daleka podróż do Suwałk. Obok miejscowego SUKSS oraz “pomarańczowych” w turnieju wystąpią: TSV Sanok, MKS Andrychów, SMS GUMP Ostrowiec Świętokrzyski i Spartakus Jawor.

Podopieczni Dariusza Luksa trafili do grupy B tych zawodów, gdzie zagrają z drużynami z Ostrowca i Jawora. Do grupy finałowej awansują dwie drużyny, które – przy zachowaniu rozstrzygnięcia między nimi – następnie zagrają z dwoma najlepszymi zespołami drugiej z grup.

Do półfinałów mistrzostw Polski zakwalifikują się mistrz i wicemistrz zmagań grupy finałowej. Nie trzeba dodawać, że nasi siatkarze znajdują się w gronie faworytów zmagań.

Pozostałe turnieje ćwierćfinałowe odbędą się w Ostródzie, Bydgoszczy, Krakowie, Zielonej Górze, Policach, Kielcach i Białej Podlaskiej. Przypomnijmy, że w minionym sezonie Jastrzębski Węgiel zdobył w najstarszej młodzieżowej kategorii wiekowej wicemistrzostwo Polski.

Dodajmy, że Polski Związek Piłki Siatkowej podał już także terminy kolejnych rund zmagań ogólnokrajowych we wszystkich kategoriach wiekowych.

Mistrzostwa Polski Juniorów:
– 06-09.03 (1/4 finału)
– 26-28.03 (1/2 finału)
– 21-25.04 (finał)

Mistrzostwa Polski Kadetów:
– 18-21.03 (1/4 finału)
– 30.04-02.05 (1/2 finału)
– 19-23.05 (finał)

Mistrzostwa Polski Młodzików
– 09-11.04 (1/4 finału)
– 23-25.04 (1/2 finału)
– 13-16.05 (finał)

Źródło: PZPS

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?