Jastrzębski kończy zwycięstwem!

Może nie do końca lekko i przyjemnie, ale na pewno dość łatwo – tak można opisać ostatni w 2020 roku mecz Jastrzębskiego Węgla, który w środowy wieczór rozbił na wyjeździe Asseco Resovię Rzeszów 3:0 (25:23, 25:18, 25:21). Pojedynek nie był widowiskiem przyjemnym dla oka wytrawnego siatkarskiego kibica, ale najistotniejsze są kolejne punkty na koncie naszego zespołu, które dają ekipie Luke’a Reynoldsa pozycję wicelidera na nowy rok!

Najbardziej szarpaną częścią meczu była pierwsza partia, w której oba zespoły nie potrafiły odpowiednio wstrzelić się z zagrywką i atakiem aż do stanu 19:19. W końcu jednak Jastrzębski złapał odpowiedni rytm po niezłej akcji na 21:20, kiedy to po znakomitym dograniu Rafała Szymury Yacine Louati zaatakował nie do obrony. Chwilę potem Jurij Gladyr wykorzystał błąd rywali, huknął znad siatki na 23:21 i tej przewagi goście już nie zmarnowali. Seta zakończył atakiem Mohamed al Hachdadi.

W drugiej odsłonie nasz zespół poszedł za ciosem i dosłownie zmiótł rywali z parkietu kapitalną zagrywką. Asami w tej partii popisali się kolejno Mohamed al Hachdadi (4:1), Lukas Kampa (9:6), Yacine Louati (11:7) i Jurij Gladyr (14:8). W końcówce Resovia podgoniła nieco wynik, ale resztki nadziei odebrali gospodarzom wspólnie Jakub Popiwczak, Lukas Kampa i Rafał Szymura, którzy przy stanie 22:19 zaliczyli kontrę meczu. Drugiego seta zakończył blok Louati’ego na Karolu Butrynie.

W trzeciej części gry rzeszowianie postawili wszystko na jedną kartę i rzeczywiście przez większość seta inicjatywa należała do nich. Kluczowe wydawało się wówczas przebudzenie wspomnianego Butryna, który posłał na naszą stronę dwa kolejne asy na 13:13 i 13:14, po których Reynolds poprosił o czas. Jastrzębianie przetrwali trudne chwile, a następnie sygnał do wykończenia gospodarzy dał Jurij Gladyr. Ukraiński wieżowiec zaserwował kolejnego w tym meczu asa na 18:17, a następnie atakiem wynik poprawił Hachdadi. Tego nie można było już wypuścić, a ostatni punkt w tym roku był efektem błędu zagrywki Rafała Buszka.

Tym samym kończymy 2020 rok na pozycji wicelidera tabeli PlusLigi z zaledwie dwiema porażkami z hegemonem z Kędzierzyna-Koźla. Teraz przed naszymi siatkarzami krótkie świętowanie Nowego Roku i… kolejne zaległości do nadrobienia. W Święto Trzech Króli zagramy bowiem z GKS Katowice.

30 grudnia 2020, Rzeszów, 20:30
Asseco Resovia – Jastrzębski Węgiel 0:3 (23:25, 18:25, 21:25)

Jastrzębski Węgiel: Louati, Kampa, Hachdadi, Gladyr, Szalacha, Szymura, Popiwczak (libero) – Fornal.