Jastrzębski odprawił Stroitiela

W pierwszym spotkaniu grupy C pierwszej rundy kwalifikacji CEV Champions League siatkarze Jastrzębskiego Węgla pokonali w trzech setach białoruskiego Stroitiela Mińsk. W dwóch pierwszych partiach goście zza Buga byli dla naszego zespołu równorzędnym rywalem i dopiero w trzeciej odsłonie nasz zespół zaprezentował poziom gry, jakiego byśmy sobie życzyli. Tym samym pierwszy krok do fazy grupowej Ligi Mistrzów został poczyniony.

Pierwszy i drugi set były do siebie wręcz bliźniaczo podobne. Goście z Mińska utrzymywali przewagę punktową, aż sześciokrotnie prowadząc nawet czterema oczkami. W pierwszej partii jastrzębianie dogonili rywali dopiero pod koniec zmagań i ostatecznie wygrali do 25 po asie Jakuba Buckiego. W drugim secie nasz zespół nie pozwolił sobie na aż tak nerwową końcówkę, przeganiając Białorusinów atakiem Yacine’a Louatiego na 15:14. Również Francuz zakończył tę partię udaną kiwką.

W trzeciej odsłonie gra podopiecznych Aleksandra Sinhajewskiego posypała się po tym, jak Jastrzębski już na początku odrobił dwa punkty straty. Następnie asem Louatiego i blokiem Jurija Gladyra nasz zespół wypracował sobie przewagę 11:8, z której rywale już nie zdołali się podnieść. Zawody zakończył as rezerwowego rozgrywającego Eemiego Tervaporttiego. MVP zawodów wybrany został najskuteczniejszy na parkiecie Marokańczyk Mohamed Al Hachdadi.

Warto dodać, że w końcówce meczu na parkiecie miał okazję zadebiutować w europejskich pucharach urodzony w 2001 roku wychowanek Akademii Talentów Patryk Cichosz-Dzyga.

W środę na parkiecie Hali Widowiskowo-Sportowej Stroitiel Mińsk zagra z holenderskim Dynamo Apeldoorn, zaś w czwartek o godz. 18:00 Jastrzębski Węgiel zmierzy się z drugą z tych ekip. Awans do drugiej fazy kwalifikacji uzyska zwycięzca turnieju w Jastrzębiu-Zdroju.

22 września 2020, Jastrzębie-Zdrój, 20:30
Jastrzębski Węgiel – Stroitiel Mińsk 3:0 (27:25, 26:24, 25:14)

Jastrzębski Węgiel: Louati, Wiśniewski, Kampa, Al Hachdadi, Gladyr, Fornal, Popiwczak (libero) – Bucki, Tervaportti, Cichosz-Dzyga

Rozgrywki: Siatkarska PlusLiga
Obiekt: Hala Widowiskowo-Sportowa, al. Jana Pawła II 6
Adres: Hala Widowiskowo-Sportowa, al. Jana Pawła II 6
Rok założenia: 1949 (LZS Jastrzębie), 1961 (Górnik Jastrzębie; od 1991 KS Jastrzębie-Borynia; od 2004 Jastrzębski Węgiel)

Prezes: Adam Gorol