Stal Nysa
Barkom Lwów (b)
BBTS Bielsko-B. (b)

Pierwsza szychta już za nami

W pierwszym meczu ligowym w roli obrońców tytułu siatkarze Jastrzębskiego Węgla pokonali za trzy punkty ekipę Politechniki Lublin. Mistrzowie Polski potrzebowali do zwycięstwa czterech setów (25:15, 25:21, 21:25, 25:16), oddając beniaminkowi trzecią partię. Największy udział w zasłużonym triumfie mieli Tomasz Fornal (MVP) oraz Trevor Clevenot. Obaj zdobyli po osiemnaście punktów.

W pierwszych dwóch setach Jastrzębski Węgiel był drużyną zdecydowanie lepszą, a samo spotkanie bardziej przypominało sparing, bowiem tak wielka była przewaga jakościowa gości. W zasadzie jedynym co bardziej nerwowym momentem była przerwa na żądanie Andrei Gardiniego w drugiej partii po dwóch asach Milana Katicia. Dodajmy, że nasz trener dmuchał wówczas na zimne, bowiem po tych zagrywkach jastrzębianie i tak prowadzili trzema punktami.

Dopiero w trzecim secie zaczęły się schody. Lublinianie znakomicie weszli w tę odsłonę (3:9) również za sprawą zagrywki Wojciecha Sobali, którą wspominaliśmy w zapowiedzi meczu. Faktem jest, że nasi siatkarze szybko rozpoczęli pogoń, jednak kontaktu nie zdołali odzyskać. Najbliżej było po bloku Jurija Gladyra na Sobali (20:22), ale ostatecznie górą był beniaminek.

Podrażniony mistrz Polski wziął się do roboty w czwartej partii i… sytuacja szybko wróciła do normy, a zawody zakończył atakiem Trevor Clevenot. Warto dodać, że trener Gardini wykorzystał to spotkanie do przetestowania formy młodziutkiego Kamila Strzymszoka z Akademii Talentów

W kolejnym spotkaniu Jastrzębski Węgiel podejmie Stal Nysa. Przedsprzedaż biletów na ten mecz już ruszyła.

1 października 2021, Lublin, 20:30
LUK Lublin – Jastrzębski Węgiel 1:3 (15:25, 21:25, 25:21, 16:25)

Jastrzębski Węgiel: Boyer, Toniutti, Gladyr, Wiśniewski, Fornal, Clevenot, Popiwczak (libero) – Hadrava, Strzymszok

Wpisy na temat “Pierwsza szychta już za nami”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.