Jastrzębski w Lidze Mistrzów!

Jastrzębski Węgiel poleca wycieczki do Rumunii (fot. Facebook / Klub JW)

Inaczej być nie mogło – w czwartkowy wieczór siatkarze Jastrzębskiego Węgla w najlepszy możliwy sposób pokazali Arcadzie Gałacz, że o Ligę Mistrzów należy walczyć dobrą postawą na parkiecie, a nie wygibasami z walkowerem. Podopieczni Luke’a Reynoldsa zdeklasowali Rumunów w przysłowiową “godzinę z prysznicem”, nie pozwalając im na zdobycie choćby 60 małych punktów.

Był to generalnie mecz bez historii. Jastrzębianie odrzucili gospodarzy od siatki skutecznymi serwami, a za największe osiągnięcie Arcady należy uznać zmuszenie Luke’a Reynoldsa do zażądania przerwy w drugim secie przy… prowadzeniu naszego zespołu 10:8. Pierwszego i drugiego seta zakończył udanymi atakami Mohamed Al Hachdadi, a trzeciego – skuteczny blok na jednym z rumuńskich zawodników. MVP spotkania wybrany został Yacine Louati.

W fazie grupowej Ligi Mistrzów Jastrzębski Węgiel zagra w grupie C z Zenitem Kazań, Berlin Recycling Volleys i ACH Volley Lublana. Niestety, nie będziemy świadkami pojedynków z tymi ekipami w Hali Widowiskowo-Sportowej, bowiem z powodu “pandemii” CEV postawiła na organizację dwóch turniejów w grupach. Ich gospodarzami w grupie C będą Berlin (8-10 grudnia) i Kazań (9-11 lutego).

Teraz przed Jastrzębskim Węglem powrót na PlusLigowe parkiety. W najbliższą niedzielę “pomarańczowi” podejmą Cuprum Lubin.

12 listopada 2020, Gałacz, 18:00
Arcada Gałacz – Jastrzębski Węgiel 0:3 (18:25, 16:25, 17:25)

Jastrzębski Węgiel: Al Hachdadi, Kampa, Gladyr, Wiśniewski, Louati, Szymura, Popiwczak (libero)