Jastrzębski zdeklasował Resovię!

Mohamed Al Hachdadi, fot. Facebook / Jastrzębski Węgiel

W pierwszym po długiej przerwie meczu o punkty w Hali Widowiskowo-Sportowej siatkarze Jastrzębskiego Węgla nadspodziewanie… lekko, łatwo i przyjemnie pokonali Asseco Resovię Rzeszów. Choć spodziewaliśmy się ciężkiego boju, to w istocie mecz trwał w przysłowiową „godzinę z prysznicem”, a wygrana podopiecznych Luke’a Reynoldsa była całkowicie zasłużona. MVP zawodów wybrany został Marokańczyk Mohamed Al Hachdadi, jednakże na to miano przynajmniej w równym stopniu zasłużył także „mózg” naszego zespołu Lukas Kampa.

Już pierwsza partia pokazała nam, że Jastrzębski Węgiel tego dnia może pokusić się o szybkie zwycięstwo. Wprawdzie Resovia praktycznie aż do stanu 20:19 deptała gospodarzom po piętach, jednakże nasi siatkarze w każdym momencie seta kontrolowali przebieg gry. Bohaterem premierowej części gry był Yacine Louati, którego mierzony, a zarazem dość lekki atak na 20:17 dał jastrzębianom po raz pierwszy trzy oczka przewagi. Ponadto Francuz ustrzelił asa na 24:21, po którym Mohamed Al Hachdadi mógł wykończyć piłkę setową.

W drugiego seta lepiej weszła Resovia, która rozpoczęła go asem Fabiana Drzyzgi. Niestety dla gości, to tylko rozjuszyło podopiecznych Reynoldsa, którzy również punktową zagrywką Jurija Gladyra i Al Hachdadiego wyszli na prowadzenie 5:2. Zwycięstwo naszego zespołu wydawało się być zagrożone tylko w połowie seta, gdy po asie Karola Butryna rzeszowianie złapali kontakt na 14:13. Potem jednak ponownie świetnie zagrał Louati, a chwilę potem delikatnego asa w swoim stylu posłał gościom Lukas Kampa. Piłkę setową Jastrzębski Węgiel ponownie zyskał po asie, tym razem Jurija Gladyra. Ten element znów skutecznie wykorzystał nasz marokański atakujący, kończąc partię udanym blokiem na Klemenie Cebulju.

Początek trzeciego seta należał do Resovii, która zdołała zdobyć trzy punkty z rzędu i wyjść ze stanu 3:5 na 6:5. Wtedy jednak na zagrywce uaktywnił się Kampa i… pozbawił gości nadziei na cokolwiek. Biało-czerwonych dobił jeszcze asami Tomasz Fornal (18:14, 20:14), a blokiem poprawił sam niemiecki rozgrywający gospodarzy. Ostatecznie zawody zamknęły się w około pięciu kwadransach.

Teraz przed Jastrzębskim Węglem dwa spotkania z gatunku „wygrać za wszelką cenę”. 22 i 24 września nasz zespół zagra w Hali Widowiskowo-Sportowej kolejno ze Stroitielem Mińsk i Dynamo Apeldoorn w pierwszej rundzie kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Wygrane w obu meczach pozwolą „pomarańczowym” na awans do fazy finałowej eliminacji bez konieczności oglądania się na wynik starcia Białorusinów z Holendrami.

19 września 2020, Jastrzębie-Zdrój, 14:45
Jastrzębski Węgiel – Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:21, 25:16, 25:18)

Jastrzębski Węgiel: Louati, Wiśniewski, Kampa, Al Hachdadi, Gladyr, Fornal, Popiwczak (libero)

1. Pingback: [FOTO] Jastrzębski Węgiel vs Resovia – Jasnet

2. Gdzie kibice mieli maseczki? Chyba obowiązują w pomieszczeniach. Co z tego jak co drugie krzesło ale jak każdy krzyczy i to wiadomo że jeśłi byłby nosicielm wirusa to pozaraża!

1. ben a wystarczy poczytać na stronie jw o zasadach “Będzie to wiązało się z: obowiązkiem zakrywania ust i nosa do czasu zajęcia miejsca na trybunie oraz podczas poruszania się w hali, zajmowania miejsc na widowni z zachowaniem jednego wolnego miejsca między uczestnikami, a także dezynfekcji rąk przy wchodzeniu i opuszczaniu obiektu”.