Jedenasty przełajowiec w Polsce

Lider Jastrzębskiej ekipy kolarskiej MTB Pressing Team Tomasz Kubala ma za sobą udany start w oficjalnych 84. Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Przełajowym, które odbyły się w miniony weekend we Włoszakowicach koło Leszna. Nasz reprezentant zajął jedenaste miejsce w zmaganiach na dystansie 14,5 km w kategorii wiekowej Masters IIB.

W rywalizacji tej kategorii wiekowej brali udział najlepsi polscy przełajowcy urodzeni w latach 1972-1976. Uczestnicy zawodów pokonali pięć okrążeń o długości 2,9 km przy odczuwalnej temperaturze -1 st. Celsjusza oraz wietrze o sile 13 km/h.

Wskazany dystans Tomasz Kubala pokonał w 55 minut i 15 sekund, tracąc do zwycięzcy Andrzeja Kaisera niespełna pięć i pół minuty. Obok znanego kolarza z Bytowa na podium znaleźli się też Bogdan Czarnota i Michał Bogdziewicz.

Należy dodać iż w zorganizowanych pod patronatem Polskiego Związku Kolarskiego zawodach pod Lesznem rywalizowały setki najlepszych przełajowców z całego kraju we wszystkich kategoriach wiekowych.

Źródło: PZKol, Facebook / MTB Pressing Team