Jedna z najdroższych inwestycji w mieście? A kiedy koniec?

A teraz „słów kilka” o – uwaga, drodzy Czytelnicy – „jednej z najdroższych inwestycji realizowanych przez nasze miasto w ostatnich latach”, czyli budowie ronda oraz wiaduktu w ciągu alei Piłsudskiego. Jak wygląda harmonogram robót? Kiedy planowane jest zakończenie poszczególnych etapów inwestycji? Ile będzie kosztował każdy etap?

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

„Roboty zostały rozpoczęte zgodnie z zawartą umową i potrwają do 17 czerwca 2022 roku. Przewidziany jest proces dwuetapowy wykonywania prac. Do 30 kwietnia 2021 roku wykonanie robót drogowych na połówce ronda oraz ulicy Północnej celem udrożnienia ruchu na powyższym odcinku. Następnie od 1 maja 2021 roku do 31 grudnia 2021 roku wykonanie następnej części ronda wraz z ulicą Graniczną. Przez cały okres trwania umowy przejazd przez obiekt mostowy nie będzie możliwy. W marcu 2022 roku zostanie zamknięty ruch na okres dwóch tygodni dla całości inwestycji celem wykonania ostatniej warstwy nawierzchni bitumicznych. W kwietniu 2022 roku możliwy będzie przejazd przez rondo oraz ulicę Północną oraz Graniczną” – czytamy w odpowiedzi na interpelację radnej Angeliki Garus-Kopertowskiej.

„Przewidziane wydatki na poszczególne lata budżetowe to kwota 3 470 000,00 złotych w 2020 roku. W 2021 roku – kowta 12 014 610,65 złotych. I w 2022 roku – 2 884 610,65 złotych” – pada na koniec.

  1. A dlaczego na skrzyżowaniu Al.Pildudskiego z Pszczyńską cały czas działa sygnalizacja świetlna? Ile pojazdów wyjeżdża albo skreca w aleję? A tam gdzie prowadzony jest glowny ruch czekasz na czerwonym. Może mi to pani prezydent wyjaśnić?

  2. Taaaa….. koniec budowy i nowe wybory samorżdowe , wstęga, wino , prałat , zdjęcia i materiał propagandowy jak ulał, swoja drogą nauczycieliw J-biu brak a w magistracie ich mongo, p. Hentman dalej do szkoły nauczać a nie bawić się w zarządanie, lepszy z tego porzytek(no może)…. dwa lata budowy może ktoś to spawdzi i zawiadomi kogo trza!

  3. Dżordż Lowerboj

    Zamiast zasypać ten nikomu niepotrzebny wąwóz kamieniem pokopalnianym, którego od groma leży na Pochwaciu, to… marnowanie publicznych pieniędzy.

    No ale wówczas nie zarobiłaby firma Antka kobity szwagra współlokatora.

    Panu burmistrz do dymisji!

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Geodezja

Sporządzenie mapy do celów projektowych, aktualizacja mapy zasadniczej, inwentaryzacja powykonawcza budynków, przyłączy, wytyczenie budynków, podział nieruchomości.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny