“Jedne z najcięższych przygotowań”

W ostatnim sparingu przed rozpoczynającą się za tydzień rundą wiosenną piłkarze GKS Jastrzębie rozgromili w Kamieniu drugoligowe rezerwy Śląska Wrocław 4:0 (3:0). Wynik otworzył w 25. minucie Daniel Feruga, a poprawił go skutecznym wykonaniem rzutu karnego Daniel Rumin. Trzeciego i czwartego gola zapisał na swoje konto Jakub Apolinarski.

W naszym zespole ostatecznie nie wystąpił już żaden testowany zawodnik, a to może oznaczać, iż kadra przygotowana przez trenera Pawła Ścieburę jest już gotowa. W kolejny piątek jastrzębianie zagrają na wyjeździe z Arką Gdynia, natomiast przy Harcerskiej wystąpią po raz pierwszy 6 marca, podejmując Koronę Kielce.

Bramki i wywiady z trenerem Ścieburą oraz Kamilem Jadachem – w materiale poniżej. Co ciekawe, popularny “Carlos” przyznał, że kończące się właśnie przygotowania do rundy wiosennej były jednymi z najcięższych w trakcie jego gry dla GieKSy. Przypomnijmy, że Jadach gra przy Harcerskiej od… dwunastu lat.

19 lutego 2021, Kamień, 13:00
GKS Jastrzębie – Śląsk II Wrocław 4:0 (3:0)
Bramki: Apolinarski 43, 87, Feruga 25, Rumin 33 (karny)

GKS Jastrzębie – 1. połowa: Pawełek – Kulawiak, Komor, Szcześniak, Witkowski – Bielak, Ali, Mróz, Feruga, Apolinarski – Rumin. 2. połowa: Pawełek (60. Drazik) – Kulawiak (60. Zalewski), Komor (60. Bondarenko), Słodowy, Niewiadomski – Bielak (60. Dzida) – Ali (60. Apolinarski), Feruga (60. Mróz), Zejdler, Jadach – Szczepan.

Źródło: gksjastrzebie.com