Jedni dostali, drudzy żądają premii

We wtorek, 27 września, przedstawiciele organizacji związkowych działających w Polskiej Grupie Górniczej oraz zarząd spółki podpisali porozumienie dotyczące wypłaty jednorazowej rekompensaty inflacyjnej. Wysokość jednorazowej wypłaty będzie taka sama jak w lipcu.

fot. J. Żak

Oznacza to, że jednorazowo pracownicy PGG otrzymają następujące kwoty: 6400 zł brutto pracownicy zatrudnieni pod ziemią, 5200 zł brutto pracownicy zatrudnieni w zakładach mechanicznej przeróbki węgla oraz w Zakładzie Informatyki i Telekomunikacji, w Zakładzie Remontowo-Produkcyjnym i w Zakładzie Elektrociepłownie, z wyjątkiem pracowników zatrudnionych w tych zakładach na stanowiskach administracyjnych, i 4000 zł brutto pozostali pracownicy na powierzchni.

Tego samego dnia przedstawiciele reprezentatywnych organizacji związkowych działających w Spółce Restrukturyzacji Kopalń skierowali pismo do zarządu spółki. Żądają wypłacenia pracownikom premii rekompensującej inflację.

„W związku z drastycznym wzrostem cen towarów i usług, a co za tym idzie spadkiem realnej siły nabywczej wynagrodzeń pracowników Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. w Bytomiu, Reprezentatywne Organizacje Związkowe działające w SRK S.A. żądają podpisania stosowanego porozumienia celem wypłacenia pracownikom premii rekompensującej inflację na poziomie nie niższym niż w pozostałych spółkach węglowych” – napisali w piśmie do zarządu SRK przedstawiciele NSZZ Solidarność oraz Związku Zawodowego Górników. (źródło: nettg.pl)

Wpisy na temat “Jedni dostali, drudzy żądają premii”

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry