Jedni grają, innym nie wolno…

Podokręg Rybnik Śląskiego Związku Piłki Nożnej poinformował o zawieszeniu rozgrywek ligi okręgowej oraz klasy A, B i C do 9 kwietnia włącznie. Ma to rzecz jasna związek z nowym rządowym rozporządzeniem w sprawie „zwalczania pandemii”. Tym samym na nieokreśloną przyszłość przeniesione zostały dwa pierwsze wiosenne spotkania Granicy Ruptawa, która w minioną sobotę miała zagrać w Połomi, zaś w kolejną ma podejmować Pierwszego Chwałowice.

Organizator rozgrywek nie poinformował na razie, czy przesunięta zostanie cała runda, czy też dwa pierwsze spotkania zostaną zaplanowane w innym terminie. Zapewne podobnie jak działacze wielu innych dyscyplin, także władze Podokręgu Rybnik czekają na rozwój wydarzeń po 9 kwietnia.

Dodajmy, że nowy rządowy „prikaz” na razie nie uderza w rozgrywki klasy C, gdzie nasze miasto reprezentują Zryw Bzie, Żar Szeroka i Granica II Ruptawa. Piłkarze tego szczebla i tak rozpoczynają rundę rewanżową dopiero 10 kwietnia.

Co ciekawe, choć na boiskach nie mogą występować seniorzy klubów z niższych lig, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby o punkty walczyły drużyny młodzieżowe. Na czym polega różnica? To pozostanie tajemnicą pomysłodawców kolejnej loterii obostrzeń…

Źródło: Podokręg Rybnik

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry