“Jednym zdaniem – zabija wszystko!”

„Koronawirus jest w naszym szpitalu. Codziennie zdarzają się przypadki zakażonych pacjentów czy osób z personelu. W takiej sytuacji, po wdrożeniu odpowiednich procedur chroniących inne osoby przed chorobą, konieczne jest przygotowanie pomieszczeń do ponownego przyjęcia pacjentów. Dlatego dyrekcja szpitala podjęła decyzję o przeznaczeniu części środków pochodzących z funduszy unijnych na zakup sprzętu, który pozwoli na przeprowadzenie szybkiego i bardzo skutecznego procesu dekontaminacji pomieszczeń” – czytamy na stronie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.

„Tego typu urządzenie, wykorzystujące najnowsze dostępne technologie, jest w posiadaniu kilku placówek w Polsce, jednak, co warto podkreślić, nasz szpital jako pierwszy w kraju uruchomił i używa tej aparatury”

„Nowe urządzenie VICTORY wykorzystuje Technologie STERIS VHP, a czynnikiem sterylizującym jest nadtlenek wodoru w postaci gazu. Po odpowiednim przygotowaniu nawet dużego pomieszczenia niszczy wszelkie formy życia drobnoustrojów, w tym wszystkie formy bakterii wegetatywnych, spor bakteryjnych, grzybów i wirusów. Jednym zdaniem – zabija wszystko. Taki proces nazywamy biodekontaminacją” – mówi Agnieszka Gilga, kierownik Centralnej Sterylizatorni i pełnomocnik ds. Jakości WSS Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.

Personel obsługujący maszynę został już przeszkolony, a proces dekontaminacji przeprowadzono już kilkukrotnie. Viktor – bo taką nazwą ochrzcili nową aparaturę pracownicy Centralnej Sterylizatorni, znajdzie zastosowanie w oddziałach szpitala, na bloku operacyjnym, w zakładzie diagnostyki obrazowej, wszędzie tam, gdzie będzie taka potrzeba.

„Tego typu urządzenie, wykorzystujące najnowsze dostępne technologie, jest w posiadaniu kilku placówek w Polsce, jednak, co warto podkreślić, nasz szpital jako pierwszy w kraju uruchomił i używa tej aparatury. W obliczu epidemii jest to duży krok do zapewnienia naszym pacjentom bezpieczeństwa, a placówce – szybkiego i bezpiecznego powrotu do standardowej pracy” – dowiadujemy się. (źródło: WSS Nr 2)

Wpisy na temat ““Jednym zdaniem – zabija wszystko!””

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Geodezja

Sporządzenie mapy do celów projektowych, aktualizacja mapy zasadniczej, inwentaryzacja powykonawcza budynków, przyłączy, wytyczenie budynków, podział nieruchomości.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny