Jerzy Buzek: “To świetna wiadomość dla mieszkańców”

We wrześniu ubiegłego roku węgiel koksowy znalazł się na nowej liście surowców strategicznych dla Unii Europejskiej. Teraz głośno o nim w kontekście wsparcia z Funduszu Badawczego Węgla i Stali UE. Mowa tu o nawet 600 mln zł rocznie!

Większość tego surowca wydobywa Jastrzębska Spółka Węglowa.

„Decyzja Komisji Europejskiej to szansa na rozwój firmy, rozszerzanie jej działalności, dodatkowe miejsca pracy. W tym sensie to świetna wiadomość dla całego regionu i jego mieszkańców” – mówi prof. Jerzy Buzek, poseł do Parlamentu Europejskiego i przewodniczący Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii. Jego słowa cytuje portal nettg.pl.

Warto wiedzieć, że Polska i Czechy produkują łącznie 14 mln ton węgla koksowego. Kolejne 40 mln ton Unia Europejska co roku jednak sprowadza między innymi z Australii, USA, Rosji czy Mozambiku.

„Póki co, nie ma realnej alternatywy w procesie wytwarzania stali, a pandemia koronawirusa pokazała boleśnie, jak niebezpieczne jest zbyt duże uzależnienie od dostaw z zewnątrz w newralgicznych obszarach. Coraz więcej mówi się więc o budowaniu tak zwanej strategicznej odporności Unii. I to właśnie w tym kontekście proponuję wsparcie z Funduszu Węgla i Stali dla unowocześniania rodzimej produkcji węgla koksowego” – wyjaśnia prof. Jerzy Buzek. (źródło: nettg.pl)

Wpisy na temat “Jerzy Buzek: “To świetna wiadomość dla mieszkańców””

 1. w Polskiej klasyfikacji istnieje ok 700 różnych zawodów wykonywanych przez społeczeństwo. Czy górnicy są do czegoś potrzebni? chyba nie. Piszcie o innych grupach zawodowych…

 2. Martwcie się bo CBA wkroczyło do JSW bo jest podejrzenie niegospodarnosci niech wezmą za dupe to towarzystwo całe i niech zrobią porządek

 3. Buzek za to że prowadził politykę atyPolską i antyspołeczną został przewodniczącym Parlamenty UE .podobnie jak Tusk. Na Śląsku zasłynął z likwidacji kopalń szczególnie Morcinka kopalni wybudowanej wg. najnowszych technologii z najdroższych materiałów tzn .obiekty szybów i maszyn wyciągowych. Polecił zaminować i wysadzić w powietrze te obiekty , a ludzi rozgonić na pobliskie kopalnie gdzie nazywano ich Rumunami.

 4. Sk100%racji ,dla takich złodzieji jak AleksanderK Szwajcaria dzisiej to tanie państwo do dobrego zycia za zagrabione Polakom pieniądze, już Oleksy mówił o nim że Olek zawsze kombinował na boku i dziwią mnie Polskie służby że nie sprawdzą Olusia a pieniądze od CIA za więzienie talibów w Klewkach ,UJ strzelił na konto w Szwajcarii, Buzek podobny łobuz

 5. Panie Buzek przecież wyście przygotowywali JSW do ” prywatyzacji” czyli chcieliście ją opchnąć zagranicznemu inwestorowi . Sekretarz PZPR-u , a później gorliwy zwolennik kapitalizmu i sprzedaży wszystkiego co się da , syn pułkownika NKWD Izaaka Stolzmana , miłościwie nam panujący Prezydent III RP przez dwie kadencje , wybrany przez ogłupiały motłoch , jego ekscelencja A. Kwach przebywa obecnie w Szwajcarii bo Polska mu już nie odpowiada. Ciekawe że na to nie może pozwolić sobie pracujący jak wół , górnik. To te robole tworzą bogactwo, którym handlują politycy , czerpiąc z tego miliardowe korzyści. Czas ich rozliczyć !!!!

 6. H.O. za to że zlikwidował ok 3tyś miejsc pracy tj.kop.Moszczenica ,najlepsze pokłady węgla koksującego wg Uni produkt strategiczny,ale co tam nasi radni otym nie wiedzieli?ot polityka.

 7. Buzek zabójca polskiego górnictwa zamykanie kopalń tych wydobywających węgiel koksowy też patrz KWK Marcinek dostał w nagrodę posadkę w UE i żyje jak Lord ,

 8. J. Buzek za likwidację kopalń ROW w 2010 roku został Honorowym Obywatelem Rybnika. Jest też H.O. Jastrzębia-Zdroju. Kto i za co go tak uhonorował? Czy ktoś wie?

  1. Pisiory też zamykali i zamykają….tego nie widzisz?.acha ,zapomniałem,kupili was za bułkę z musztardą….wazne ze na nich oddaliscie głos,a potem kop w rzyc….i wiynny buzek i unia…. obudź się człeku z tego pisowskiego letargu,pozdrawiam

    1. Brawo. Tylko gdzie pójdzie w rodzinne strony rodziców i dziadków? Tam tylko ziemniaki i siano na polach z czego będzie żył? A do najbliższego miasteczka o standardach w 1/4 tego co nasza Wieś ma z 60km i w dodatku furmanką.

 9. “Większość tego surowca wydobywa Jastrzębska Spółka Węglowa.”

  Brednie. Calosc wydobycia wegla w Polsce to 1.8% swiatowej produkcji. JSW nie ma absolutnie zadnego wplywu na cene surowca. Znikniecie JSW mialoby wplyw na swiat taki jak pierd indonezyjskiego polawiacza rekinow.
  Dosyc utrzymywania tego produkujacego smrod grzmota kosztem calego spoleczenstwa.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Skup aut

Skup, złomowanie samochodów.
Gotówka i umowa od ręki.
Dojazd do klienta.
Wieloletnie doświadczenie i profesjonalizm.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny