Jest! Będziemy mieli aleję róż!

„Ponad 1000 krzaków róż zostało nasadzonych przy alei Jana Pawła II oraz na rondzie im. generała Władysława Sikorskiego. Dzięki temu już na przełomie czerwca i lipca na alejach pojawią się tysiące różowo-czerwonych kwiatów” – informują magistraccy urzędnicy. Za łączną kwotę 50 tysięcy złotych zakupiono 1298 sadzonek róż odmiany „Marathon”. Nasadzenia te zostały wsparte dotacją przez Fundację JSW – miasto otrzymało na ten cel 45 tysięcy złotych. „Prócz wspominanych róż, miasto posadziło w minionym roku 630 drzew i krzewów, za kwotę 120 tysięcy złotych – w tym między innymi 30 sadzonek surmi bignoniowej (drzewa o charakterystycznej szerokiej koronie) przy ulicy Marusarzówny, 15 wiśni przy ulicy Szkolnej czy 12 grabów i 12 śliw przy ulicy Mazowieckiej” – dowiadujemy się. (źródło/fot.: UM Jastrzębie-Zdrój)

 1. Pani Prezydent cały czas opowiada o nadchodzącym ciężkim roku 2021 dla miast, a od kilku miesięcy na siłę wydaje Nasze pieniądze na zakupy, które nie są niezbędne dla miasta. Na każdą potrzebę mieszkańców odpowiada brak środków finansowych, a tu pełnym strumieniem wydaje ostatnie pieniądze z budżetu na 2020r oraz pozyskane z zewnątrz środki. Ciekawe czy zlecenie na nasadzenia i dostawę tych sadzonek dostały firmy z Jastrzębia-Zdroju.

 2. Jestem ciekawy jak te róże będą wyglądały gdy zakwitną?? O ile w ogóle zakwitną w takiej lokalizacji. Między ruchliwymi pasami, b.duże stężenie spalin, obficie spryskane solanką jaką będą wylewać podczas przyszłych mrozów !!. BRAWO !! Współczuje tym różom.
  To nie będzie aleja róż, a aleja suchych badyli !!. Za taki pomysł powinni wywalić na bruk pomysłodawcę !!. Taka kasa poszła w ………”suche badyle”

 3. Żory mają inwestycje, galerie, parki rozrywki a my w sypialni mamy aleje róż. Tak to jest jak miastem rządzą nauczyciele

  1. To się wyprowadź. Będziesz miała więcej sklepów, park rozrywki pracę, mieszkanie za 250 tyś,
   Pozdrawiam i miłego mieszkania.

   1. Zawsze mnie zbiera na wymioty jak czytam jakie “inwestycje” odbywają się w tym pseudo mieście
    Młoda inżynierowie i ogólna inteligencja wyjedzie w lepsze strony a miasto umrze 🙂

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Badania prenatalne

Badania Prenatalne NFZ.
Wyliczenie ryzyka możliwości
wystąpienia chorób genetycznych,
wykluczenie wad rozwojowych płodu,
potwierdzenie dobrostanu płodu.

Czytaj więcej »

Skup aut

Skup, złomowanie samochodów.
Gotówka i umowa od ręki.
Dojazd do klienta.
Wieloletnie doświadczenie i profesjonalizm.

Czytaj więcej »

Carte Blanche

Usługi wykończeniowe,
gładzie, malowanie, kafelkowanie
sufity podwieszane, sufity napinane,
panele podłogowe i ścienne,
montaż drzwi i parapetów.
meble na wymiar.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny