Jest! Darmowe maseczki dla mieszkańców!

„Prawie 140 tysięcy maseczek trafi do jastrzębian z Agencji Rezerw Strategicznych” – cieszą się w jastrzębskim magistracie.

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

Ponownie ruszyła dystrybucja jednorazowych maseczek ochronnych wśród mieszkańców Jastrzębia-Zdroju. Są już dostępne w holu Urzędu Miasta, gdzie strażnicy miejscy przekazują je załatwiającym sprawy klientom. Ponadto maseczki można odebrać w innych punktach w całym mieście:

 • Biblioteka Miejska (wszystkie filie) w godzinach pracy placówek
 • Siedziba Straży Miejskiej obok Urzędu Miasta – całodobowo
 • Stadion (biuro MOSiR na I piętrze) – w dni robocze od 8.00 do 20.00 (wyjątkiem będą dni, kiedy odbywają się mecze)

Od 4 maja będzie można je odbierać również na:

 • Lodowisku „Jastor” – od 8.00 do 20.00
 • Basenie „Laguna” – od 8.00 do 20.00
 • Hali Widowiskowo-Sportowej – od 8.00 do 20.00

Maseczki pochodzą z Agencji Rezerw Strategicznych. Zostały przekazane miastu przez Śląski Urząd Marszałkowski. Są wykonane są z trzech warstw niepylącej i hypoalergicznej włókniny oraz posiadają wkładkę modelującą na nos. Skuteczność filtracji bakterii BFE wynosi ≥ 98 %. Są wydawane w pakietach po 10 sztuk. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

 1. Do 16 . NA obszarze zagrożonym ptasią grypą obowiązuje wytyczne wojewody .W naszym subregionie to dzielnice Baranowice w Żorach oraz Sołectwo Bzie w Jastrzębiu Zdroju Foto. Pexels. Jak się zabezpieczyć przed ptasią grypą***** 1. Unikaj kontaktu z jakimkolwiek ptactwem niezależnie od stanu jego zdrowia-unikaj miejsc gdzie występują duże skupiska ptaków / czyli ferm , kurników stad gołębi na placach .Mam CI wszystkie punkty wypisać abyś zrozumiał moje obawy przed zagrożeniami o zdrowie

  1. Wejdź baranie na stronę np. ministerstwa albo wojewody i poczytaj. Bo piszesz co ci klawiatura na głupi rozum przyniesie i nic więcej nie wiesz.
   Jedno z zaleceń “trzymać ptactwo hodowlane w zamknięciu z dala od dziko żyjących ptaków”
   Ten jeden z wielu warunków stwarza waśnie chów w kurnikach zamkniętych – w przeciwieństwie do “kurek z wolnego wybiegu”
   I jest tam jeszcze kilkanaście innych zaleceń i obostrzeń. Np. trzymanie śierściucha na smyczy podczas wyprowadzania na siku.

 2. Stwierdzono ognisko wysoce zjadliwej grypy ptasiej typu HPAI] PODTYPU H5N8 obszar zapowietrzony Sołectwo Bzie o tym informujcie mieszkańców .Jestem za niepokojony tym zjawiskiem o zdrowie swoje i mieszkańców Bzia

  1. Proszę poczytać ze zrozumieniem gdzie jest ognisko a gdzie obszar zapowietrzony- to zapowietrzenie dotyczy Bzia

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Geodezja

Sporządzenie mapy do celów projektowych,
aktualizacja mapy zasadniczej,
inwentaryzacja powykonawcza budynków i przyłączy,
wytyczenie budynków,
podział nieruchomości.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny