Jest decyzja w sprawie skrzyżowania na Cichej

„W związku z licznymi pytaniami mieszkańców oraz użytkowników dróg korzystających ze skrzyżowania ulic Cicha-Podhalańska-Graniczna, proszę o jego przebudowę w celu poprawy bezpieczeństwa przejazdu samochodów” – raz jeszcze wracamy do interpelacji radnego Janusza Toborowicza. Właśnie na pismo odpowiedzieli magistraccy urzędnicy.

fot. pixabay

„Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój widzi konieczność przebudowy tego skrzyżowania. W obecnym kształcie funkcjonuje ono w zasadzie od czasu wybudowania miasta i nie dopowiada już wymaganiom współczesnej inżynierii ruchu drogowego. Skrzyżowanie powinno być proste, powtarzalne, zwarte i czytelne (…) Przejazd przez nie powinien być zrozumiały dla wszystkich jego użytkowników. W związku z tym przy przebudowie skrzyżowania konieczne będzie zmniejszenie jego obszaru i likwidacja ‘łamanego’ pierwszeństwa. Z uwagi na występujące w sąsiedztwie skrzyżowania przystanek autobusowy, zjazd do zespołu garaży, zjazd do działki inwestycyjnej i ciek Gmyrdek, wpisanie ronda może być utrudnione” – czytamy między innymi w odpowiedzi na interpelację.

„Przekierowanie części ruchu z zamkniętego fragmentu alei Piłsudskiego na ciąg ulic Cicha-Podhalańska mogło podnieść liczbę zdarzeń. Dodatkowo sytuacja ruchowa na skrzyżowaniu może ulec pogorszeniu po uruchomieniu nowej kopalni w sołectwie Bzie” – pada pod koniec.

 1. Może i bezradny, ale nie ślepy i problem zauważył.parking przy szkole zecz potrzebna,ale skrzyżowanie na cichej większe zagrożenie dla życia stanowi pozwól kierowcom czuć się bezpiecznie 🚌

 2. Panie bezradny z Bzia zajmij się parkingiem przy szkole podstawowej w BZIU to jest problem którego udajecie że go niema .

 3. Włodarze naszego miasta przecież mamy najmniejsze rondo w Polsce a wy macie jakieś inne wizje że za mało miejsca 🤣🤣🤣no chyba że jesteście z SWD….

  1. Na początek niech Pani prezydent niech skończy wiadukt na Piłsudskiego co zaduzo pieniędzy w budżecie a na tym skrzyżowaniu maja tylko wypadki ci którzy nie znają przepisów i bezradni z Bzia

 4. mieszkaniecJZ

  Miło, że Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój widzi konieczność przebudowy tego skrzyżowania oraz że zauważyła po interwencji Radnego że przedmiotowe skrzyżowanie nie dopowiada już wymaganiom współczesnej inżynierii ruchu drogowego. Skrzyżowanie powinno być proste, powtarzalne, zwarte i czytelne (…) Przejazd przez nie powinien być zrozumiały dla wszystkich jego użytkowników” chwalebnie pisze Pani Prezydent
  Pani Prezydent chyba zapomniała, że włada tym miastem od 7 lat i mając większość w Radzie miasta w całości odpowiada za stan i przyszłość Naszego miasta. Widzieć potrzebę przebudowy skrzyżowania to może kierowca, a Pani Prezydent wraz z zastępcami powinna podejmować konkretne decyzje i działania-zerowa wizja przyszłości miasta. Następny artykuł/wypowiedź sygnalizująca problem bez próby jego rozwiązania ze strony Pani Prezydent Anny Hetman.

  1. Do mieszkaniecjz. Słuszna uwaga, proszę jednak wziąć pod rozwagę następujące fakty
   Prez. Czyż zakończył erę socjalizmu w Jastrzębiu,dam mu spokój.
   Prez. Obiegło wyrywał miasto że szponów minionej epoki, przywracał zdrojowi utraconą przeszłości uzdrowiskową, kino, Leclerc droga główna poludniowa i współpraca przy graniczna.
   Prez. Janecki wydało go bzie i on oddał bziu co najlepsze w tym wyremontowana ul. Cichą i wiele innych inwestycji .
   Prez. Hetman, to wiemy.
   Zdrój miał swojego prezydenta i on mu się odwdzięczał zawygrane wybory.
   Szeroka ,wice,pan piksa i on dbał o swoich jak tylko mógł.
   Bzie,pan Janecki dbał o swoich choć nadal jest wielu niezadowolonych.
   Oś. Barbary, wice bardziej i wice buda.nie widzieli felernego skrzyżowania.
   Wice dorsz ,ten ulice północną przedłużył. Jak widać wszyscy okoliczni wydali z siebie to co najlepsze i umieli egzekwować okazane zaufanie .my zaś tak zwane osiedloki nie potrafimy się zjednoczyć dla wspólnego dobra więc mamy to co widać. Czas płynie wybory będą czas pójść po rozum do głowy. Ot tyle moich przemyśleń serdecznie pozdrawiam🚶

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Badania prenatalne

Badania Prenatalne NFZ.
Wyliczenie ryzyka możliwości
wystąpienia chorób genetycznych,
wykluczenie wad rozwojowych płodu,
potwierdzenie dobrostanu płodu.

Czytaj więcej »

Skup aut

Skup, złomowanie samochodów.
Gotówka i umowa od ręki.
Dojazd do klienta.
Wieloletnie doświadczenie i profesjonalizm.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny