Jest! Inwestor wybrał Jastrzębie!

„Już w marcu w naszym mieście rozpocznie pracę zakład wytwarzający urządzenia do kontroli temperatury. Prowadzić go będzie firma Single, która swoją halę zlokalizowała przy ulicy Gagarina” – poinformował jastrzębski magistrat.

fot. pixabay (materiał ilustrujący)

W Jastrzębiu-Zdroju wytwarzane będą urządzenia kontrolujące temperaturę. Tego typu maszyny wykorzystywane są przez producentów plastiku czy telefonów komórkowych, ale także w branżach automotive, farmaceutycznej oraz spożywczej.

Praca przy produkcji odbywać się będzie dwuzmianowo, po 20 pracowników na każdej zmianie. Obecnie prowadzona jest rekrutacja elektryków, mechaników i mechatroników.

„Wybraliśmy Jastrzębie-Zdrój dlatego, że mamy tu wielu wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników. Chcemy zatrudniać ludzi stąd – im bliżej mieszkających, tym lepiej. Za Jastrzębiem przemawia również doskonała lokalizacja pod względem logistycznym – świetna komunikacja z Niemcami i Czechami” – podkreśla Alberto Lete, pełnomocnik inwestora.

„W naszych technikach uczą się najzdolniejsi uczniowie. Uczestniczą oni w projektach, dzięki którym nabywają doświadczenia w zagranicznych firmach. To jeden z naszych ogromnych atutów. Bardzo się cieszę, że powstanie u nas kolejny zakład, który chce ten atut wykorzystać” – powiedziała prezydent Anna Hetman.

Single to firma, której tradycja sięga 1958 roku. Jej główna siedziba mieści się w Badenii-Wirtembergii, a przedstawicielstwa rozlokowane są w ponad 30 krajach. Pierwsze elementy wyprodukowane w Jastrzębiu-Zdroju powinny zejść z linii produkcyjnej wraz z końcem marca. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

 1. Dżordż lowerboj

  Wam to nikt nie dogodzi! Jastrzębianie to tylko krytykować potrafią. Jedyne co Was zadowoli to wysiedlić mieszkańców, a ziemię zaorać. I skończą się Wasze problemy.

 2. GórniczekPodZiemio

  Dwóch przedsiębiorców się dogadało, po cholerę mieszać do tego urzędników czy też Prezydent? Artykuł jest na miarę ogłoszenia o miejscach pracy…

 3. Ludzie żyjący w tym mieści zawsze będą niezadowoleni i pretensjonalni. Miasto Żory właśnie na takiej polityce (małe i średnie firmy) zbudowało swoją pozycję. U nas coś ma się zacząć i od razu marudzenie. Aż chce się napisać jaki miasto tacy obywatel. Niech żyje JSW w dużej mierze to oni są po części winni obecnej sytuacji. Po co pracować jak można zatrudnić się JSW. Oczywiście nie mówię o całości kadry tylko o jakiś 40% -sami wiecie…

  Pozdrawiam obywatel urodzony w Jastrzębie-Zdrój

 4. Dobrze że powstaną jakieś miejsca pracy w Naszym mieście. Jednak euforia Pani Prezydent budzi pewną ironię i zażenowanie-40 miejsc pracy po 7 latach władania miastem – 40 powstanie, a ubędzie kilkaset. Pani Anna Hetman od kilku lat wysyła Naszych Mieszkańców do pracy do Żor, Czech a jednocześnie pozwala na zajmowanie tworzonych miejsc pracy w instytucjach miejskich mieszkańców gmin ościennych. Ciekawe do jakiego finału doprowadzi Nasze miasto?.

  1. Super mieszkańcy okolicznych wijoch już stoją z podaniem
   o przyjęcie ale hejtowac na jastrzębie potrafią oj potrafią.

 5. byczek fernando

  Śmiech na sali 20 ośób zatrudnionych na jedną zmianę, to jest sensacyjna i bombowa wiadomosć. Czym tu się chwalić że bezie miało zatrudnienia na produkcji 40 osób?!!!! Jakie miasto tacy inwestorzy!

 6. Najblizej mieszkaja menele (ale ci nie beda chcieli pracowac) i wiezniowie (beda pracowali jak beda musieli).
  Pani Prezydent, z ta lokalizacja inwestorowi nie chodzi o zadnych absiolwentow.

 7. Hmmm… a Gagarina już wyprostowali? Bo przy pierwszym lepszym mrozie dostawczaki “inwestora” zjadą do rowu…

 8. Buahahaha hahaha będzie zatrudniał w trzy zmianowym systemie po 20 osób !!!
  Co oznacza 3×20=60 plus kadra menadżerska i biuro to około 70osób!!!!!Huraaa trututu tututut . Cudowność tej informacji jest miażdżąca sytuacja rynku pracy w Jastrzębiu Zdroju będzie fenomenalna.
  Na szczęście do dwóch lat w pobliskich Gorzycach(Gorzyczki)korporacją Amazon wybuduje swoje halę i planują zatrudnić około trzy tysiące ludzi.
  Aniu śpij spokojnie poradzimy sobie bez Ciebie .
  Poddaj się do dymisji.

  1. Żeby tylko tego barachło z urzędu wiejskiego nie poczytało. Jak wprowadzą to u siebie to po nas. 3 zmiany po 1600 niepotrzebnych urzędników ale w sumie największy zakład nie produkujący w okolicy dla mieszkańców wodzisławia by był.

  2. Nie mieszkam już w Jastrzębiu 13lat, ale ta Pani juz na strajkach pokazała zaangażowanie w życie miasta. Żenada. Pp co ją wybraliście pp raz drugi?

  1. …..i został zatrzymany do wytrzeźwienia przez tutejszą policję następnie odwieziony do szpitala dla psychicznie i nerwowo chorych celem dalszych badań czy ma równo czy nierówno pod kopułą.

 9. Nie bójcie żaby…

  Wytrzyma tutaj co najwyżej to pierwszego odczuwalnego tapnięcia na którejś z kopalni.

  Chyba, że przedtem jednak gdzieś przeczyta, że pod tą upadającą osadą górniczą przez cały czas jest wydobywany węgiel. Wówczas nawet się tu nie pojawi.

  1. Chyba że wcześniej patologia z Gagarina a konkretnie z tych pseudo bloków go rozprowadzi po punktach skupu surowców wtórnych.
   Inna sprawa że caryca już tyle inwestycji obiecywała łącznie z portem przeładunkowym kolejowym bez torów że strach się bać czy to obiecanki na prima aprilis.

   1. A tą patologia jesteś ty skoro tak uważasz a w centrum nie ma patologii przejść się wieczorem po ulicach to wystarczy

 10. 2 zmiany po 20 ludzi to daje 40 osób poolu latach rządzenia tym miastem taki inwestor słowem du…y nie urywa lecz dobre i to !!!

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Skup aut

Skup, złomowanie samochodów.
Gotówka i umowa od ręki.
Dojazd do klienta.
Wieloletnie doświadczenie i profesjonalizm.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny