Jest! Nowy parking na osiedlu!

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

„Gdzie parkować?” Do kogo tak naprawdę zaadresować to odwieczne pytanie? I czy udzielone odpowiedzi zadowolą jeszcze kogokolwiek?

Tymczasem, jak informuje jastrzębski magistrat, mieszkańcy osiedla Tysiąclecia otrzymali do dyspozycji nowy parking.

„42 miejsca postojowe, w tym 3 dla osób niepełnosprawnych, powstały na osiedlu Tysiąclecia w Jastrzębiu-Zdroju. Cały parking wyłożony został kostką brukową. Wykonana została także kanalizacja deszczowa i oświetlenie. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 680 tysięcy złotych” – dowiadujemy się. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

 1. “Tymczasem, jak informuje jastrzębski magistrat, mieszkańcy osiedla Tysiąclecia otrzymali do dyspozycji nowy parking.”
  Mieszkańcy nie otrzymali do dyspozycji nowego parkingu ponieważ ten parking zawsze tam był i mieszkańcy zawsze z niego korzystali. ZOSTAŁ PO PROSTU PRZEBUDOWANY. Ilość miejsc parkingowych jest taka sama. Jest nowy chodnik którego zawsze brakowało. Owszem jest ładniej po przebudowie, szkoda tylko że projektant nie pomyślał o tym że klienci baru ” Skorpion” będą wychodzić wprost pod koła nadjeżdżających pojazdów. A jak wiadomo mało kto wychodzi stamtąd trzeźwy. Nie pomyślano o małym miejscu dla jednośladów których tam nie brakuje. Jeden mały skuter zajmuje miejsce jednego samochodu. I najważniejsze przebudowa ta trwała aż PÓŁ ROKU. Ale tak to jest jak firma robi kilka zleceń w tym samym czasie, bo jeszcze parking nie został skończony jak już zajmowali się drogą dla rowerów na ul. Warszawskiej. Czy to jedyna firma w mieście

 2. Dlaczego nie ma więcej takich miejsc również na innych osiedlach? Czy trzeba było aż takich ogromnych kosztów?

 3. Dżordż Lowerboy

  Ten parking jest nieoficjalny, bo nie ma na zdjęciu słitfoci ani logo, czyli kultowych nożyczek w worku, więc to się nie liczy.

 4. 680 tys to można dom postawić i ukończyć go w 100 % a oni zaplacili tyle za 42 miejsca parkingowe… Śmiech na sali

 5. “42 miejsca postojowe”

  Ilu mieszkancow ma miasto?
  Ile wydano i bedzie wydane na budynbek PEC, ktory mieszkancom nic nie przyniesie?

  1. Do 11.00 Taka postawa jak ty to typowy przykład zanikania mózgu. Może udasz się do lekarza. Pomóc już nie pomoże ,ale będziesz widział lekarza.

 6. 680 tys. na parkingi dla metalowych furmanek to chyba przesada ? Ile za to można by posadzić drzew i krzewów ? Proponuję :Zebrać stojące od lat złomy po osiedlowych parkingach i nie trzeba będzie budować nowych miejsc kosztem przyrody.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Geodezja

Sporządzenie mapy do celów projektowych, aktualizacja mapy zasadniczej, inwentaryzacja powykonawcza budynków, przyłączy, wytyczenie budynków, podział nieruchomości.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny