Jesteś outsiderem? Tutaj ci pomogą!

Długotrwałe bezrobocie, niepełnosprawność, bezdomność, uzależnienia, pobyt w zakładzie karnym czy choroba psychiczna – z takimi prowadzącymi do ubóstwa problemami najczęściej zmagają się klienci Klubu Integracji Społecznej.

fot. pixabay

Choć sam Klub działa w naszym mieście od 2016 roku, dopiero niedawno stał się częścią struktury Ośrodka Pomocy Społecznej. Wcześniej działał w ramach projektu „O krok do przodu”.

„Klub Integracji Społecznej stanowi istotny element całego katalogu usług, jaki oferuje Ośrodek. Jest to miejsce spotkań dla osób pozostających bez zatrudnienia, poszukujących pracy oraz możliwości własnego rozwoju. To miejsce dla osób, które chcą podnieść swoje kwalifikacje i poznać ludzi w podobnej sytuacji życiowej” – mówi Klaudia Nietrzebka, dyrektorka OPS w Jastrzębiu-Zdroju.

Instytucja mieści się przy ulicy Wrzosowej 4-8-12. Pomaga wykluczonym zintegrować się ze społeczeństwem, pokonać problemy i zwiększyć ich kompetencje zawodowe i społeczne. Do Klubu kierują ich zwykle pracownicy socjalni OPS-u.

Wystarczy, że osoby potrzebują i chcą zmienić swoją sytuację życiową.

Wsparcie jest dostosowane do potrzeb każdego z osobna. Czasami to pomoc prawna, psychologiczna, mediacje, a czasami doradztwo zawodowe czy zajęcia indywidualne i grupowe. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?