Jeszcze 9 miesięcy i nowy wiadukt?

„Rozpoczynamy właśnie dwie bardzo duże inwestycje, strategiczne dla Jastrzębia-Zdroju, zarówno z punktu widzenia jego skomunikowania, jak i organizacji życia w mieście. Pierwsza z nich to budowa nowego wiaduktu. To nie jest ani remont, ani modernizacja. Ten wiadukt zostanie zbudowany od nowa. Druga inwestycja to budowa ronda na skrzyżowaniu alei Piłsudskiego, ulicy Granicznej i ulicy Północnej” – mówiła jeszcze w 2020 roku prezydent Anna Hetman.

Tak aktualnie wygląda plac budowy na alei Piłsudskiego (fot. Marek Wróbel)

„Pozwoli nam to skrócić czas, w którym mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. To rozwiązanie pozwala też wykonawcy na lepszą organizację pracy” – tłumaczyła wówczas najważniejsza urzędniczka w mieście.

Jak podkreślała, podczas budowy zostanie zachowana skrajnia kolejowa, dająca gwarancję, że – w przypadku przywrócenia na tej trasie kolei – pociągi będą mogły przejeżdżać pod nowymi wiaduktami. Konstrukcja będzie przystosowana do ruchu pojazdów każdego typu – również tych ciężarowych.

“Słynne” rondo turbinowe na skrzyżowaniu alei Piłsudskiego, ulicy Granicznej i Północnej (fot. Marek Wróbel)

I jeszcze jeden ważny cytat.

„Czas ma tu fundamentalne znaczenie, bo kierowcy nie mogą się doczekać końca prac przy wiadukcie na alei Piłsudskiego, którego zamknięcie od lat paraliżuje ruch w mieście. Dodam, że środki z rządowej puli mają jeszcze jedną ważną zaletę. By się z nich rozliczyć, samorząd musi wykonać inwestycje w zaplanowanym terminie, a to oznacza, że budowa wiaduktu musi się zakończyć do października przyszłego roku” – to już słowa posła Grzegorza Matusiaka, które padły w kwietniu 2021 roku.

A jak aktualnie przebiegają prace nad budową nowego wiaduktu? No cóż, obiektyw aparatu jest, nomen omen, obiektywny, dlatego postanowiliśmy zrobić mały rekonesans, żeby zmierzyć się z tym pytaniem. I co sądzicie, drodzy Czytelnicy?

  1. Ten wiadukt to widać hiper turbo wyczyn inżynierii światowej sławy że jego budowa tyle trwa ciekaw jestem ilu przy tym skorzystało na boku wypychając kieszenie

  2. wiadukt brzmi jak wejście w matrix na który zasługują niektórzy mieszkańcy namaszczeni i wyznaczeni do misji SpaceX i inaczej sie tego nie dało zrobic ..wiadukt zbawienie ..Nieważne ze Rybnik czy Żory wyglądają lepiej ..Tu nic się w tym zas….ym jastrzębiu nie da zrobić … najwazniesze wybiegi dla psów przewijaki dla kobiet i trasy rowerowe ..a że miasto gnije to nie ważne smród gnój i dziadostwo byle sklepy byly z alkoholem to jest ważne

    1. Człowieku masz absolutna rację ! Ważne że żuberka po szychcie jest gdzie kupić ! Więcej tu do szczęścia nikomu nie trzeba !

  3. Ten wiadukt to jak drzwi pod sufitem w filmie “Asterix misja Kleopatra”. “Zechce pan machnąć pięterko i proszę, drzwiczki przewidziane”. ” W przyszłość patrzę, będziecie mieć kiedyś kolej to proszę, wiadukt już przewidziany”. Tym sposobem można budować w Jastrzębiu nie tylko wiadukt kolejowy ( plany CPK pokazują wyraźnie że kolej w mieście zatrzyma się na stacji Górne) ale np. kosmodrom, lub port dalekomorski. Mam nadzieję że p. Hetman zostanie rozliczona z nieuzasadnionego wydawania publicznych pieniędzy.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?