7.Zagł. Sosnowiec201940:59
8.Energa Toruń181551:70
9.Podhale N. Targ20836:89

Jeszcze tylko jeden kroczek!

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie potrzebują już tylko jednego zwycięstwa do awansu do półfinału play-off! W niedzielny wieczór podopieczni Roberta Kalabera pokonali na wyjeździe Podhale Nowy Targ 4:3 d. (2:1, 1:0, 0:2, d. 1:0) i tym samym są o krok od przełamania impasu w ćwierćfinałowej rywalizacji z „Szarotkami”, których w tej fazie walki o medale nie wyeliminowali jeszcze nigdy w historii. Po naszej stronie znów bohaterem okazał się Roman Rac. Brodaty Słowak strzelił decydującego o wygranej gola, w 4. minucie dogrywki pokonując Igora Brykuna pięknym strzałem z okolic bulika.

Trzeci mecz o półfinał miał kilka odsłon i bynajmniej nie mówimy tu o tercjach. Wynik otworzyło Podhale, a następnie w ciągu niespełna stu sekund jastrzębianie wyszli na prowadzenie. Gdy w 27. minucie Eriks Sevcenko wykończył rajd Radosława Sawickiego, byliśmy w miarę spokojni o wynik. Tymczasem wystarczyła chwila nieuwagi w trzeciej partii i… na tablicy pojawił się remis 3:3. Co gorsza, w samej końcówce na ławkę kar powędrować musiał Marek Hovorka, w rezultacie czego będący w uderzeniu gospodarze mogli przez dwie minuty grać w pięciu na czterech. Na szczęście dla nas, nowotarżanom też zadrżały ręce i zmarnowali oni ten prezent.

Remis oznaczał dodatkowe dwadzieścia minut grania. Przerwać tę „czwartą” tercję mógł tylko złoty gol. Tymczasem na tafli robiło się coraz bardziej nerwowo, a co gorsza – przypuszczalnie przed wymierzeniem kary dla Podhala w regulaminach pogubili się sędziowie. Gdyby nie ostateczne rozstrzygnięcie, które znamy, to naprawdę mogło być różnie. Szczęśliwie jednak JKH GKS Jastrzębie ma w swoich szeregach wspomnianego już Romana Raca, który w tym sezonie ma wybitny patent na „Szarotki” i już po raz kolejny dosłownie gnębi ten zespół decydującym trafieniem. Tak samo było w fazie zasadniczej, a także w ostatni czwartek na naszej tafli.

Czwarte spotkanie o półfinał już w poniedziałkowy wieczór w Nowym Targu. Wygrana da nam awans do strefy medalowej. Inne rozstrzygnięcie przeniesie rywalizację na Jastor.

28 lutego 2021, Nowy Targ, 18:00
Tauron Podhale Nowy Targ – JKH GKS Jastrzębie 3:4 d. (1:2, 0:1, 2:0, d. 0:1)
1:0 Babincew (Kułakow, Bryniczka) 15:54
1:1 Urbanowicz (Kasperlik) 18:07 5/4
1:2 Phillips (Hovorka, Urbanowicz) 19:28
1:3 Sevcenko (Sawicki) 26:03
2:3 Svec (Kułakow, Hiltunen) 47:24 5/4
3:3 Bryniczka (Mrugała) 50:34
3:4 Rac (Bryk) 63:29 4/3

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal – Bryk, Górny, Sawicki, Rac, Kasperlik – Klimiczek, Kostek, Phillips, Hovorka, Wróbel – Sevcenko, Horzelski, Paś, Wałęga, Sołtys – Matusik, Michałowski, Urbanowicz, Jarosz, R. Nalewajka.