Jeżdżą sobie bez uprawnień…

W ciągu ostatnich paru dni policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej ośmiu kierujących bez uprawnień, z czego pięciu nigdy nie posiadało prawa jazdy, a trójce uprawnienia zostały zatrzymane. Oto jeden z przykładów opisywanych sytuacji.

Kara za brak uprawnień to mandat w wysokości 500 zł lub skierowanie wniosku o ukaranie do sądu oraz zakaz kontynuowania jazdy, co w praktyce oznacza wezwanie holownika i odholowanie auta na koszt właściciela

W niedzielę, 11 października, około godziny 14.00 policjanci „drogówki”, patrolując aleję Piłsudskiego, zauważyli kierującego samochodem VW, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Mundurowi zatrzymali do kontroli 36-latka. W trakcie wykonywanych czynności mundurowi wyczuli od jastrzębianina alkohol. Badanie alkomatem wykazało 0,3 promila alkoholu, do tego wynik sprawdzenia w systemach informatycznych ujawnił, że mężczyzna ma już zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami. Samochód został odholowany na parking strzeżony, a mężczyzna za swoje „poczynania” odpowie przed sądem.

„Kara za brak uprawnień to mandat w wysokości 500 zł lub skierowanie wniosku o ukaranie do sądu oraz zakaz kontynuowania jazdy, co w praktyce oznacza wezwanie holownika i odholowanie auta na koszt właściciela” – przypominają jastrzębscy policjanci.

Wpisy na temat “Jeżdżą sobie bez uprawnień…”

  1. 500 zł ?!?!? KPINY. 5tyś. to było by za mało. Jak ma zatrzymane lejce to niejako „z urzędu” nie posiada OC (bo żaden ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania jak gościu narobi bigosu). Szczegół jak uszkodzi komuś brykę ale co będzie jak dojdzie do wypadku z ofiarami ?!? NNW ubezpieczyciel też nie wypłaci.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry