8. STS Sanok363874:115
9. Zagł. Sosnowiec362288:160
10. Stoczniowiec36640:191

JKH: Do złota i srebra… brąz!

Do złota seniorów i srebra żaków starszych drużyna młodzików JKH GKS Jastrzębie dołożyła brązowy medal Mistrzostw Polski w swojej kategorii wiekowej! Podopieczni trenera Mariusza Bernackiego ostatecznie zakończyli turniej w Oświęcimiu na najniższym stopniu podium bez konieczności rozgrywania meczu o trzecie miejsce. To pokłosie decyzji Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, którzy z powodu przedłużenia tzw. lockdownu został zmuszony do rozstrzygnięcia tych zawodów “przy zielonym stoliku”.

Turniej w Oświęcimiu był zaplanowany na 23-28 marca, ale z uwagi na wygaszenie sportu dzieci i młodzieży przez rząd musiał zostać przerwany już 26 marca, czyli w dniu przyspieszonych półfinałów. W tej fazie zmagań JKH GKS Jastrzębie pechowo przegrał po dogrywce z Niedźwiadkami Sanok i tym samym miał przystąpić do pojedynku o brąz z Sokołami Toruń. PZHL nie wykluczał rozegrania tego meczu po zakończeniu lockdownu, ale wobec jego przedłużenia oraz rozmrażania kolejnych lodowisk w kraju w dniu 8 kwietnia przyznał złote medale finalistom (Niedźwiadki Sanok, Unia Oświęcim), zaś brązowe – ekipom pokonanym w półfinałach (JKH GKS, Sokoły).

Dodajmy, że brąz podopiecznych trenera Mariusza Bernackiego to spory sukces. O ile bowiem w roczniku 2006 JKH GKS nie narzeka na niedobór talentów, o tyle w roczniku starszym (2005) w naszym klubie jest nieco mniej zawodników. Mimo to jastrzębianie zdołali wywalczyć medal mistrzostw kraju, pozbawiając możliwości jego zdobycia ekipę Naprzodu Janów, która kilka tygodni wcześniej okazała się minimalnie lepsza w Mistrzostwach Śląska, a następnie na inaugurację turnieju w Oświęcimiu pokonała naszą drużynę. Potem jednak Naprzód przegrał z Sokołami, które z kolei uległy JKH GKS, w związku z czym o awansie do strefy medalowej decydowała “mała tabelka” i tu wyżej sklasyfikowani zostali nasi hokeiści.

Rezultaty uzyskane przez młodziki JKH GKS

Faza grupowa

JKH GKS Jastrzębie – Naprzód Janów 5:8 (1:2, 0:3, 4:3)
Bramki dla JKH GKS: Zając (dwie), Fyda, Bielaczyc, Szcześniak

JKH GKS Jastrzębie – Legia Warszawa 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Bramki dla JKH GKS: Poręba (dwie), Szcześniak (dwie)

JKH GKS Jastrzębie – Sokoły Toruń 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Bramki dla JKH GKS: Szcześniak (dwie), Onak, Stolarski

Półfinał
JKH GKS Jastrzębie – Niedźwiadki MOSiR Sanok 2:3 d. (0:1, 1:1, 1:0, d. 0:1)
Bramki dla JKH GKS: Szcześniak, Misiak

W turnieju w Oświęcimiu zagrali: Michalski, Kapusta – J. Piechaczek, Onak, Fyda, Stolarski, Poręba, Leśniok, Osiadły, Zając, S. Wojciechowski, F. Wojciechowski, Misiak, Szcześniak, Mrula, Mysłowski, Bielaczyc, M. Piechaczek, Lewek.

JKH GKS Jastrzębie informuje, iż zadanie “Szkolenie i współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży JKH GKS Jastrzębie” dofinansowane zostało przez Miasto Jastrzębie-Zdrój.

Źródło: jkh.pl