Zbombardowali mistrza Polski!

Radość Marka Hovorki po golu na 4:1; fot. M. Kowolik – zobacz galerię zdjęć >>>

Co to było za widowisko! JKH GKS Jastrzębie dość brutalnie zrewanżował się GKS Tychy za poniesioną niemal dokładnie rok temu porażkę w Superpucharze Polski, pokonując ekipę Krzysztofa Majkowskiego aż 7:3 (1:1, 3:0, 3:2). Mieliśmy prawo obawiać się tego pojedynku, wszak nasz zespół ma za sobą miesiąc przerwy w treningach. Tymczasem druga tercja pokazała nam, że podopieczni Roberta Kalabera wzmocnieni Markiem Hovorką, Zackiem Phillipsem i Romanem Racem mogą… wszystko!

W pierwszej tercji najwięcej emocji przyniosła sytuacja z 14. minuty, gdy Radosław Galant wściekle zaatakował Martina Kasperlika. Nie wiemy, jakim zachowaniem czeski napastnik JKH GKS sprowokował rywala, ale furia Galanta wołała o pomstę do nieba. Mimo to sędziowie wyrzucili obu zawodników do szatni. Niebawem tyszanie objęli prowadzenie po golu Michaela Cichego w przewadze i wydawało się, że mecz potoczy się zeszłosezonowym torem. Tymczasem jeszcze przed przerwą błąd Johna Murray’a i obrońców Tychów wykorzystał Radosław Sawicki, zaś w drugiej odsłonie byliśmy świadkami zmiażdżenia i zbombardowania mistrzów Polski!

Wynik 4:1 po tej tercji był najniższym wymiarem kary dla ekipy z „piwnego miasta”, bowiem poza golami Marisa Jassa, Zacka Phillipsa i Marka Hovorki jastrzębianie mogli strzelić przynajmniej drugie tyle bramek. W trzeciej tercji JKH GKS dołożył jeszcze trzy gole, na które GKS Tychy zdołał odpowiedzieć dwa razy, ale tylko i wyłącznie za sprawą zbyt dużej pewności siebie gospodarzy.

Dzięki trzeciej kolejnej wygranej JKH GKS Jastrzębie pewnie przewodzi ekstraligowej stawce i w tej roli pojedzie w niedzielę na mecz z wicemistrzem kraju, czyli do Oświęcimia. Natomiast na Jastor zapraszamy za tydzień. 25 września podopieczni Kalabera skrzyżują kije z STS Sanok.

18 września 2020, Jastrzębie-Zdrój, 18:00
JKH GKS Jastrzębie – GKS Tychy 7:3 (1:1, 3:0, 3:2)
7:3 Cichy (Mroczkowski) 53:34 4/5

JKH GKS Jastrzębie: 7. Nechvatal – 69. Bryk, 17. Górny, 14. Paś, 25. Hovorka, 92. Urbanowicz – 57. Klimiczek, 16. Kostek, 77. Phillips, 89. Rac, 82. Kasperlik – 3. Jass, 59. Horzelski, 13. Sawicki, 21. Wałęga, 18. Sołtys – 5. Michałowski, 94. Gimiński, 22. R. Nalewajka, 98. Jarosz, 20. Ł. Nalewajka.