JKH GKS w finale Pucharu!

W ostatnim meczu w 2020 roku hokeiści JKH GKS Jastrzębie pokonali na Jastorze Energę Toruń 3:0 (0:0, 2:0, 1:0) i tym samym awansowali do lutowego finału Pucharu Polski. Zwycięstwo naszego zespołu ani przez moment nie podlegało dyskusji. Przypomnijmy, że jastrzębianie bronią tego zdobytego rok i dwa lata temu trofeum.

W meczu z trzecią obecnie w tabeli PHL Energą Toruń podopieczni Roberta Kalabera w zasadzie zdominowali sytuację na tafli, czego dowodem była znaczna przewaga w strzałach na bramkę. Paradoksalnie, mimo kilkunastu minut gry w przewagach wszystkie gole dla JKH GKS padły podczas walki po pięciu.

Po raz kolejny w tym sezonie o wygranej naszego zespołu zadecydowała udana druga tercja, w której padły dwa z trzech goli. Pierwszy – już w 21. sekundzie po powrocie na taflę – był dziełem Martina Kasperlika, który wykończył podbramkową akcję Radosława Sawickiego. Drugie trafienie to z kolei debiutancki (w barwach JKH GKS) gol Eriksa Sevcenko, który pokonał Antona Svenssona uderzeniem spod niebieskiej linii. Wynik ustalił w trzeciej odsłonie Kamil Wałęga, który z kolei udanie przeciął i wykończył strzał Dominika Pasia. Dodajmy, że na pochwałę po naszej stronie zasługuje też bramkarz Patrik Nechvatal, dzięki któremu pod koniec drugiej tercji Energa nie zdołała strzelić kontaktowego gola.

Na kolejny mecz JKH GKS Jastrzębie poczekamy do 2021 roku, choć nie oznacza to, że już teraz możemy zapomnieć o hokeju. W poniedziałek dojdzie bowiem do drugiego półfinału, który wyłoni finałowego rywala naszego zespołu. Zmierzą się w nim GKS Tychy i Unia Oświęcim.

27 grudnia 2020, Jastrzębie-Zdrój, 19:30
JKH GKS Jastrzębie – KH Energa Toruń 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
1:0 Kasperlik (Sawicki) 20:21
2:0 Sevcenko (Phillips, Kostek) 23:43
3:0 Wałęga (Paś, Horzelski) 43:56

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal – Bryk, Górny, Sawicki, Rac, Kasperlik – Kostek, Sevcenko, R. Nalewajka, Hovorka, Phillips – Jass, Horzelski, Paś, Wałęga, Sołtys – Michałowski, Gimiński, Wróbel, Jarosz, Ł. Nalewajka.