8. STS Sanok363874:115
9. Zagł. Sosnowiec362288:160
10. Stoczniowiec36640:191

JKH GKS w-Rac-a z awansem!

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie meldują się w półfinale Polskiej Hokej Ligi! W poniedziałkowy wieczór podopieczni Roberta Kalabera wygrali czwarte z rzędu spotkanie z Podhalem Nowy Targ i tym samym w niespełna tydzień zakończyli rywalizację o strefę medalową z siódmą ekipą ekstraligi! Przyznajmy, że nie spodziewaliśmy się, iż nasz zespół tak gładko poradzi sobie z mocnymi przecież “Szarotkami”. Na ten awans zapracowała cała nasza drużyna, ale nie można nie wyróżnić Romana Raca, którego gol po raz trzeci z rzędu zadecydował o wygranej jastrzębian!

Do poniedziałkowego spotkania nowotarżanie przystąpili z wyraźnym nastawieniem, iż “teraz, albo nigdy”. Efektem było otwarcie wyniku przez Kaspra Bryniczkę, który wykończył akcję drużyny przy karze dla Kamila Wałęgi. Prowadzenie Podhala utrzymało się aż do 39. minuty, co było zasługą przede wszystkim świetnie dysponowanego Przemysława Odrobnego, który w czwartym meczu zastąpił Igora Brykuna. “Wiedźmin” długo utrzymywał czyste konto, ale w tejże 39. minucie okazał się bezradny, gdy lukę w jego murze obronnym znalazł po indywidualnej akcji Martin Kasperlik. Czech przymierzył z prawego skrzydła, po czym utonął w ramionach kolegów.

Wyrównanie wyraźnie dodało skrzydeł naszej drużynie, która w trzeciej partii niemal całkowicie kontrolowała przebieg gry. Inicjatywa jastrzębian przyniosła im zwycięskie trafienie w 47. minucie, gdy po raz kolejny w rywalizacji z Podhalem kapitalnie zagrał Roman Rac, który wykorzystał łut szczęścia i ustalił wynik zawodów. Ostatnie minuty gospodarzy w tym sezonie upłynęły pod znakiem ich “bicia głową w mur” oraz kuriozalnej sytuacji z 50. minuty, gdy sędziowie nie dopatrzyli się przewinienia jednego z zawodników Podhala, który brutalnie zaatakował w głowę Jana Sołtysa. Szczęśliwie naszemu młodemu hokeiście nic się nie stało…

Ostatecznie na nic zdały się zrywy naszych przeciwników. Wynik nie uległ zmianie i tym samym JKH GKS Jastrzębie po raz pierwszy w dziejach eliminuje Podhale w fazie ćwierćfinałów!

Kto będzie półfinałowym przeciwnikiem podopiecznych Roberta Kalabera? Jeszcze nie wiemy. Na pewno jednak nie będzie nim Cracovia.

1 marca 2021, Nowy Targ, 18:00
Podhale Nowy Targ – JKH GKS Jastrzębie 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
1:0 Bryniczka (Pettersson, Kułakow) 10:42 5/4
1:1 Kasperlik 38:22 4/4
1:2 Rac (Górny, Phillips) 46:48

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal – Bryk, Górny, Sawicki, Rac, Kasperlik – Klimiczek, Kostek, Phillips, Hovorka, Sołtys – Sevcenko, Horzelski, Paś, Wałęga, Urbanowicz – Matusik, Michałowski, Ł. Nalewajka, Wróbel, R. Nalewajka.