8. STS Sanok363874:115
9. Zagł. Sosnowiec362288:160
10. Stoczniowiec36640:191

JKH GKS wicemistrzem Polski!

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie z kategorii wiekowej żaków rocznika 2007 i młodszych “wyprzedzili” swoich starszych kolegów z ekstraligowej drużyny w wyścigu po pierwszy medal mistrzostw Polski w tym sezonie. Drużyna trenera Marka Chrabańskiego zdobyła srebro podczas finałowego turnieju na Jastorze, gdzie musiała uznać wyższość jedynie Podhala Nowy Targ. “Szarotki” były zresztą jedynym zespołem, który zdołał w tym sezonie znaleźć metodę na jastrzębian!

W drodze do finału na Jastorze żaki starsze JKH GKS Jastrzębie odniosły komplet dwudziestu jeden wygranych w Lidze Śląskiej. Jak już informowaliśmy, nasi hokeiści stracili w tych meczach zaledwie jedno oczko “za dogrywkę”, do której w jednym meczu zdołał doprowadzić MOSM Tychy. Triumf w mocnej grupie śląskiej dał jastrzębianom awans na finały, gdzie za rywali mieli oni mistrzów pozostałych dwóch regionów, czyli Podhale (małopolsko-podkarpacki) i ŁKH Łódź (centrum i północ).

Finał na Jastorze rozpoczął się w piątek okazałym zwycięstwem naszego zespołu nad ŁKH Łódź 10:2. Oznaczało to, że już w sobotę podopieczni trenera Chrabańskiego mogli wywalczyć złoto, ale niestety tego dnia lepsze okazało się Podhale Nowy Targ, które po zaciętym pojedynku wygrało z gospodarzami zawodów 8:4. Rozpędzone “Szarotki” nie wypuściły szansy z rąk i w niedzielę poszły za ciosem, pewnie odprawiając łodzian 4:0, zdobywając złoto i… tradycyjnie dokonując spalenia czapki trenera.

Dodajmy, że spośród naszych zawodników najskuteczniejszym okazał się Wiktor Zając (pięć goli i asysta), do którego powędrował także tytuł zwycięzcy klasyfikacji kanadyjskiej.

Finały Mistrzostw Polski Żaków Starszych

JKH GKS Jastrzębie – ŁKH Łódź 10:2 (2:0, 3:2, 5:0)
Bramki dla JKH: Zając (cztery), Chrobociński (trzy), Czyż, Wolak, Hareńczyk

JKH GKS Jastrzębie – Podhale Nowy Targ 4:8 (2:1, 2:4, 0:3)
Bramki dla JKH: Wojciechowski, Wolak, Zając, Osiadły

Podhale Nowy Targ – ŁKH Łódź 4:0 (0:0, 4:0, 0:0)

Ostateczna klasyfikacja: 1. Podhale Nowy Targ (6 pkt.), 2. JKH GKS Jastrzębie (3 pkt.), 3. ŁKH Łódź (0 pkt.)

Pełna kadra żaków starszych JKH GKS: Igor Hareńczyk, Adam Leśniok, Kacper Michalski, Mikołaj Osiadły, Czesław Pasoń, Filip Petlakowski, Filip Wojciechowski, Kacper Wolak, Wiktor Zając, Oliwia Chrapek, Filip Chrobociński, Jakub Czyż, Jakub Dąbrowa, Natan Gołofit, Pascal Górski, Piotr Krzyształa, Wiktor Landziński, Kacper Litwińczuk, Jeremi Majchrzak, Mateusz Midzierski, Przemysław Muzyka, Franciszek Zacharjasz, Antoni Galant, Kacper Jasnos, Maksymilian Nietrzebka, Łukasz Sikora, Maksymilian Szczęsny, Mateusz Wałęga.

Klub JKH GKS Jastrzębie informuje, iż zadanie “Szkolenie i współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży JKH GKS Jastrzębie” dofinansowane zostało przez Miasto Jastrzębie-Zdrój.