JKTS rządzi śląskim pingpongiem

Fot. Józef Żak / JKTS Jastrzębie

W poprzedni weekend Hala Omega po raz pierwszy po „przerwie na koronawirusa” była areną turnieju tenisa stołowego na mistrzowskim szczeblu. W akcji obejrzeliśmy najlepszych śląskich kadetów i kadetki, czyli zawodników urodzonych w roku 2005 i młodszych. W zmaganiach indywidualnych gospodarze imprezy z JKTS Jastrzębie okazali się bardzo… niegościnni, bowiem za sprawą świetnego występu Bartłomieja Skórko i Macieja Domina zgarnęli złoto i srebro w turnieju indywidualnym (jastrzębski finał), a także złota w drużynach oraz w mikstach!

W najbardziej prestiżowej rywalizacji indywidualnej Bartłomiej Skórko i Maciej Domin w drodze do finału pokonali solidarnie po trzech rywali, przy czym Skórko nie oddał przeciwnikom nawet jednego seta, odprawiając z kwitkiem po 4:0 kolejno Krzysztofa Grochowinę (Grom Poczesna), Adriana Pańczyka (Viret Zawiercie) i Pawła Poloka (MKS Czechowice-Dziedzice). Z kolei Maciej Domin zwyciężył Tomasza Lutostańskiego (Skarbek Tarnowskie Góry) 4:1, Kacpra Rusina (KTS Gliwice) 4:2 i Mikołaja Adamczyka (KTS Gliwice) 4:1. W wielkim jastrzębskim finale Skórko poszedł za ciosem i ponownie bez straty seta pokonał Domina. Tym samym śląskie złoto i srebro pozostały przy Harcerskiej.

W grze podwójnej jastrzębianie byli faworytami zmagań, ale w półfinale niestety musieli uznać wyższość wspomnianych wyżej Rusina i Adamczyka, którzy potem sięgnęli po złoto. Ostatecznie ekipa JKTS finiszowała z brązem. Ostatni z medali (także złoty) przyniosła gospodarzom rywalizacja w mikstach, gdzie Laura Gruchała (Cukrownik Chybie) i nasz Bartłomiej Skórko w finale zwyciężyli rozstawionych z dwójką Magdalenę Rakowską i Juliusza Gulbę (Skarbek Tarnowskie Góry).

Wyniki >>>

Rozgrywki: Ekstraklasa kobiet, II liga śląsko-opolska kobiet, III liga śląska mężczyzn
Obiekt: Hala Omega
Adres: ul. Harcerska 14a
Rok założenia: 1968 (TKKF Zofiówka), 1970 (sekcja tenisa stołowego GKS Jastrzębie), 1993 (JKTS Jastrzębie)

Prezes: Roman Fajkus
Trenerzy: Roman Fajkus i Tomasz Pisarczyk (I drużyna) oraz Jarosław Kolekta i Sabina Wyrobek (II drużyna)

Kadra:
Julia Bartoszek (2001), Nadine Brachaczek (2007), Renata Gumula (1986), Angelika Janik (2000), Laura Kałużny (2004), Nadia Kloczkowska (2003), Anna Kubiak (2004), Dorota Paluch (1961), Agata Paszek (2001), Patrycja Paszek (1995), Weronika Tomczak (2004), Sabina Wyrobek (1992), Alina Zborowska (1964)

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry