JSW: 11 nowych zakażeń w Spółce

Jak poinformowała Jastrzębska Spółka Węglowa, dziś, 27 października, w kopalniach należących do Spółki odnotowano 11 nowych przypadków koronawirusa: 7 w kopalni Budryk, 2 w kopalni Pniówek, 1 w Ruchu Zofiówka i 1 w Ruchu Szczygłowice. Od początku wystąpienia epidemii łącznie zainfekowanych zostało 4193 pracowników – wyzdrowiało 4156. Na kwarantannie przebywa obecnie 98 osób.

“Nikt, ani przedsiębiorcy, ani Wyższy Urząd Górniczy wraz z jednostkami podległymi, nie lekceważy wciąż istniejącego zagrożenia” – czytamy w komunikacie Wyższego Urzędu Górniczego

Z kolei w Polskiej Grupie Górniczej potwierdzono 43 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Obecnie na COVID-19 choruje tam 249 osób.

Tymczasem, jaki informuje portal nettg.pl, organy nadzoru górniczego od kwietnia do połowy października przeprowadziły w kopalniach 923 kontrole, które były związane z przestrzeganiem procedur mających na celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa.

„Działania podjęte wiosną i latem przez organy nadzoru górniczego i przedsiębiorców górniczych pozwoliły wygasić ogniska zakażeń i stłumić ich rozwój w kopalniach podziemnych, w których, z uwagi na specyfikę tych organizmów gospodarczych, wyjątkowo trudno jest zachować choćby wymóg dystansu społecznego. Wielu górników chorobę przeszło w sposób bezobjawowy, ale nikt, ani przedsiębiorcy, ani Wyższy Urząd Górniczy wraz z jednostkami podległymi, nie lekceważy wciąż istniejącego zagrożenia” – czytamy w komunikacie Wyższego Urzędu Górniczego.

 1. W głownej spółce codziennie fukają po pracy oznonowanie ale to psu na budę. Ile kasy na to wydają to jest marnotrawstwo od czego sa sprzątaczki aby chodziły i przecierały środkami dezynfekującymi wszystko jak to jest normalnie w innych zakładach. s Bo co to da przyjdą do pracy siedza 8 g i w tym czasie się mogą zarazić. W pokoju ktoś bezie zarażony i odległoś 1.5 nie pomoże.

 2. mi sie rozpoczął covid jak miałem miałam bóle pleców i głowy a później już doszły inne objawy teraz juz trochę lepeij ale i tak koszmar ludzie uważajcie i nie lekceważcie tego wirusa bo jest jak ten wróg co z nienacka atakuje

  1. Ty X masz też w głowie takie X. Nie dziwię się że ludzie laicy wypowiadają się w sprawach medycznych . Do kopalni kopać węgiel. Jest test test RT-PCR. To jest metoda molekularna. Ale fakt twojej głupoty one nie wykryją. Od tego sa odpowiedni lekarze i warto korzystać z ich porad, oby nie było za późno.. Nie siej tu dezinformacji.

  2. Może gdyby Cię pokazali w tv, tak ze 100 razy na dzień, bydełko coś by zrozumiało… a tak to Twój apel grochem o ścianę. Mówię o tym id marca…

  3. do X a sa testy na wykrywanie głupoty ludzkiej takich jak ty? Tez nie ma ale za to boli otoczenie! Nie idzie słuchać tych sceptyków musi ich chyba życie doświadczyć wirusem aby poczuli się co to znaczy go mieć miałem wirusa i byłem w szpitalu bo ciężko mi sie oddychało i jak teraz słysZę takich głupków to mnie zżyma!

 3. Co to znaczy, że zakażenia były w spółce? Mieszkaniec naszego miasta zrobił sobie prywatnie test i już jest zakażonym w spółce?? On może nawet na dół nie zjechał.

  1. Przecież Spółka to też biurowcy, gdzie są pozarażani a podają zawsze tylko górników! Warto podawać prawdę ludziom a nie kierować tylko zarażenia w stronę pracowników fizycznych. Wielu biurowców przemieszcza się z kopalni na kopalnie i poza nią też są w róznych miejscach. Już nie mówię o paniach sprzątających które jak widać nie raz nie zachowują dystansu i nie mają maseczek kidy sa razem w przysłowiowej “kupie”. Czy tym panią nikt nie tłumaczy zasad BHP w dobie covid?

   1. no własnie podają tylko górników dołowych a co biurwy sa wole od wirusa to prezej od coś tam wyjdzie bo wożą tyłki wszędzie. Dlaczego nas tylko pokazują zę sa zarażenia tam też są i nich piszą uczciwie a nie tylko o rylach

   2. wiadomo że biurowcy tam też ogniska były bo przecież biurwy siedza w tych kańciapach bez masek też chodza po korytarzach ida do kibelka i wirus krązy w powietrzu ale chcą z górników zrobić ofiary że tylko oni roznoszą i są zarażeni

 4. Zaczyna się już na kopalniach ta druga grupa co nie byłą zarażona teraz bedzie i ci co przechodzili łagodnie i nie nabyli odpornosci też mogą się po raz drugi zarazić.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Carte Blanche

Usługi wykończeniowe,
gładzie, malowanie, kafelkowanie
sufity podwieszane, sufity napinane,
panele podłogowe i ścienne,
montaż drzwi i parapetów.
meble na wymiar.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny