JSW: 11 nowych zakażeń w Spółce

Jak poinformowała Jastrzębska Spółka Węglowa, dziś, 27 października, w kopalniach należących do Spółki odnotowano 11 nowych przypadków koronawirusa: 7 w kopalni Budryk, 2 w kopalni Pniówek, 1 w Ruchu Zofiówka i 1 w Ruchu Szczygłowice. Od początku wystąpienia epidemii łącznie zainfekowanych zostało 4193 pracowników – wyzdrowiało 4156. Na kwarantannie przebywa obecnie 98 osób.

„Nikt, ani przedsiębiorcy, ani Wyższy Urząd Górniczy wraz z jednostkami podległymi, nie lekceważy wciąż istniejącego zagrożenia” – czytamy w komunikacie Wyższego Urzędu Górniczego

Z kolei w Polskiej Grupie Górniczej potwierdzono 43 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Obecnie na COVID-19 choruje tam 249 osób.

Tymczasem, jaki informuje portal nettg.pl, organy nadzoru górniczego od kwietnia do połowy października przeprowadziły w kopalniach 923 kontrole, które były związane z przestrzeganiem procedur mających na celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa.

„Działania podjęte wiosną i latem przez organy nadzoru górniczego i przedsiębiorców górniczych pozwoliły wygasić ogniska zakażeń i stłumić ich rozwój w kopalniach podziemnych, w których, z uwagi na specyfikę tych organizmów gospodarczych, wyjątkowo trudno jest zachować choćby wymóg dystansu społecznego. Wielu górników chorobę przeszło w sposób bezobjawowy, ale nikt, ani przedsiębiorcy, ani Wyższy Urząd Górniczy wraz z jednostkami podległymi, nie lekceważy wciąż istniejącego zagrożenia” – czytamy w komunikacie Wyższego Urzędu Górniczego.

  1. W głownej spółce codziennie fukają po pracy oznonowanie ale to psu na budę. Ile kasy na to wydają to jest marnotrawstwo od czego sa sprzątaczki aby chodziły i przecierały środkami dezynfekującymi wszystko jak to jest normalnie w innych zakładach. s Bo co to da przyjdą do pracy siedza 8 g i w tym czasie się mogą zarazić. W pokoju ktoś bezie zarażony i odległoś 1.5 nie pomoże.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry