JSW: Chcą rozmawiać o podwyżkach

fot. JSW

NSZZ Solidarność JSW S.A., Federacja Związków Zawodowych Górników JSW S.A. oraz Związek Zawodowy „Kadra” Pracowników JSW S.A. w imieniu Reprezentatywnych Organizacji Związkowych JSW S.A. zwróciły się do prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej Tomasza Cudnego z wnioskiem o spotkanie w sprawie wzrostu wynagrodzeń w ramach realizacji polityki płacowej na rok 2022. Strona społeczna chce, aby termin spotkania został wyznaczony w pierwszej dekadzie stycznia 2022 roku.

Jak wyjaśnili związkowcy w piśmie skierowanym do prezesa JSW w poniedziałek, 27 stycznia, „spotkanie ma na celu przedstawienie i omówienie propozycji wzrostu płac na 2022 rok oraz będzie nawiązaniem do tematu wynagrodzeń, który był omawiany na posiedzeniu Pomocniczego Komitetu Sterującego w JSW S.A. w dniu 20.12.2021 r.”

W piśmie strona społeczna zwróciła się z prośbą o „przygotowanie materiałów niezbędnych do prowadzenie rzeczowych negocjacji”. Uargumentowała to „dynamiczną sytuacją w Spółce” oraz „otaczającymi nas wydarzeniami”. (źródło: nettg.pl)

  1. Gdyby czasem spółki nie było jednak stać na kolejne podwyżki pensji dla jej pracowników to dajcie znać. Podatnicy z pewnością chętnie się złożą na to byście mogli żyć ponad stan.

  2. Spółka przynosi straty, górnictwo upada, a oni chcą żeby upadek nastąpił szybciej? Górnikowi się należy, nawet jak jego praca przynosi straty. A teraz każdy Polak będzie płacił za nich ZUS który im umorzono…

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?