JSW: Idą po najlepszy węgiel

W należącej do JSW kopalni Pniówek trwają prace mające na celu udostępnienie nowych rejonów na wschód od złoża Krzyżanowice (oczywiście, Krzyżowice, drodzy recenzenci, ponieważ jednak tekst ma charakter informacji pozyskanej, z wyraźnym wskazaniem źródła, pozostawiamy go w pierwotnym brzmieniu – przyp. aut.). Brygady realizujące prace przygotowawcze drażą przekop na poziomie 1000. Będzie nim transportowany urobek z partii PW. Taśmociąg ma liczyć około 3200 m.

O całej sprawie pisze portal nettg.pl, dodając, że górnicy „idą po najlepszy węgiel”

W celu zwiększenia postępu robót wyrobisko jest drążone czterema kombajnami jednocześnie z różnych miejsc. Dwa kombajny rozjeżdżają przekop taśmowy wschodni na poziomie 1000, a docelowo już w styczniu 2021 r. dołączy do nich trzeci kombajn. Jak nietrudno się domyśleć, rozpocznie prace z trzeciego punktu, zlokalizowanego mniej więcej na środku projektowanego wyrobiska.

„Operacja na zbicie z udziałem dwóch kombajnów to w polskim górnictwie nic nadzwyczajnego, lecz za każdym razem stanowi spore wyzwanie, zarówno dla kadry kierowniczej zakładu górniczego, jak i załogi” – zauważa portal.

  1. Będzie tak jak na Krupińskim – wywalili wielki przekop do nowego złoża i zamkną żeby ktoś za grosze to przejął.
    Na Pniówku od kilku lat są wielkie inwestycje w kierunku poprawy wizerunku ogólnego gdzie na innych kopalniach wszystko zostało jak w latach `80
    Coś się jednak świeci a wszystko okaże się w maju jak skończą się osłony zatrudnienia.

    1. Może i Krzyżanowice- jak z Jastrzębia na bzi bydom kopać, to może ich stać tam kopać. Niemiec już czeka za rogiem.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Geodezja

Sporządzenie mapy do celów projektowych, aktualizacja mapy zasadniczej, inwentaryzacja powykonawcza budynków, przyłączy, wytyczenie budynków, podział nieruchomości.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny