JSW inwestuje w najmłodszych

Nowoczesną pracownię komputerową o charakterze terminalowym otwarto dwa dni temu w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Reja w Gorzyczkach. Sprzęt informatyczny to dar Fundacji JSW. Składa się na niego serwer, 15 stanowisk terminalowych, 10 laptopów oraz wielkoformatowy monitor zamiast tablicy. Placówka otrzymała również ergonomiczne krzesła oraz biurka. Wartość darowizny to prawie 50 tys. złotych.

fot. JSW (Mateusz Paszek)

„To najlepszy prezent, jaki mogliśmy otrzymać na Dzień Nauczyciela. Wcześniej nasza pracownia to były kilkunastoletnie, mocno już wyeksploatowane komputery, a do tego stare meble i pomieszczenie, które wymagało gruntownego remontu. Dziś to centralny serwer, terminale dla uczniów i nowoczesne meble” – powiedziała Alina Konsek, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Mikołaja Reja w Gorzyczkach.

„Nasza szkoła znajduje się na wiejskich terenach górniczych, dzięki tej pracowni dorównamy dużym miejskim szkołom, a nasi uczniowie zyskali równe szanse w dostępie do nowoczesnych technologii” – dodała.

Najbardziej zadowoleni z nowoczesnej pracowni informatycznej są uczniowie. „Teraz, kiedy mamy do dyspozycji takiej klasy sprzęt, lekcje informatyki staną się ulubionymi zajęciami. Będziemy mogli uczyć się na najnowszych programach, a to przełoży się na nasze postępy w nauce” – powiedział Mikołaj Szydłowski, uczeń 7 klasy.

Nowoczesna pracownia służyć będzie także do nauki języków obcych. Multimedialne techniki edukacyjne należą do szczególnie skutecznych form tego typu edukacji.

Nazwa projektu „Komputerowy świat – starszy młodszy za pan brat” doskonale opisuje też inne cele, jakie przyświecały nauczycielom, dyrekcji oraz Fundacji JSW. W lokalnych społecznościach, takich jak Gorzyczki, szkoła często spełnia nie tylko funkcje edukacyjne. Nowoczesna pracownia stanie się platformą integracji pokoleń, miejscem spotkań rodziców z dziećmi, ale też dziadków z wnukami.

„Wspieranie edukacji to jeden z najważniejszych statutowych celów Fundacji JSW. Dla nas to nie tylko inwestycja w najmłodsze pokolenie, ale też inwestycja w naszą wspólną przyszłość. Do tej pory wsparliśmy już powstanie 15 specjalistycznych pracowni szkolnych w placówkach z całego regionu. W Gorzyczkach otwieramy dziś pracownię, w której uczniowie będą zdobywać wiedzę z informatyki i języków obcych, a więc kompetencje, które zdecydują nie tylko o ich wykształceniu, ale też zapewne o całej zawodowej przyszłości” – oświadczył Artur Dyczko, prezes Fundacji JSW.

O znaczeniu, jakie dla lokalnej społeczności ma nowoczesna pracownia informatyczna, świadczyć może udział w uroczystości przedstawicieli władz gminy, powiatu, a nawet parlamentu.

„Jestem pedagogiem z wieloletnim stażem, dlatego wiem, jak ważne dla edukacji uczniów są nowoczesne narzędzia edukacyjne, szczególnie w nauczaniu informatyki. Takim wsparciem JSW daje doskonały przykład dla innych” – powiedziała Teresa Glenc, posłanka na Sejm RP.

Fundacja JSW została powołana do życia w 2018 roku przez Jastrzębską Spółkę Węglową. Fundacja wspiera lokalne społeczności w realizacji inicjatyw związanych z kulturą, edukacją, tradycją oraz zdrowiem i bezpieczeństwem. (źródło: JSW)

Wpisy na temat “JSW inwestuje w najmłodszych”

  1. Dlaczego w Gorzyczkach??? No tak, stamtąd jest Pani Poseł Glenc…
    Na terenie powiatu wodzisławskiego są inne podmioty gospodarcze.
    Fundujcie tam gdzie funkcjonują kopalnie JSW…

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?