JSW inwestuje w nowych pracowników

Jastrzębska Spółka Węglowa kontynuuje współpracę ze szkołami kształcącymi w zawodach i specjalnościach górniczych. W piątek, 19 lutego, podpisano odpowiednie porozumienie w Starostwie Powiatowym w Gliwicach.

fot. JSW

Współpraca pomiędzy Spółką a Starostwem obejmuje naukę, zajęcia praktyczne dla uczniów oraz zatrudnienie absolwentów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie kształcących się w zawodach: elektryk, monter maszyn i urządzeń, ślusarz oraz w technikum w zawodzie technik górnictwa podziemnego.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że powiat gliwicki w dalszym ciągu stawia na współpracę z Jastrzębską Spółką Węglową. Jako jeden z największych pracodawców na południu Polski cieszymy się, że udaje nam się zawrzeć umowę na następny okres szkolenia uczniów, a w przyszłości pracowników Spółki” – mówi Artur Wojtków, zastępca prezesa Zarządu JSW ds. pracy i polityki społecznej.

Porozumienie zawarte w Starostwie Powiatowym w Gliwicach dotyczy uczniów rozpoczynających oraz kontynuujących naukę w szkole w roku szkolnym 2021/2022.

„Podpisanie kontynuacji porozumienia to dla nas wielka przyjemność. Nasze górnictwo, a w szczególności Jastrzębska Spółka Węglowa, ma wielką przyszłość” – uważa Waldemar Dombek, starosta gliwicki – „W imieniu zarządu powiatu dziękuję. Jesteśmy spokojni o to, że nasza młodzież będzie mieć pracę”.

Należy podkreślić, że w ramach współpracy JSW zobowiązuje się do zatrudnienia w Grupie Kapitałowej JSW uczniów po zdaniu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w danym zawodzie. (źródło: JSW)

 1. Dżordż Lowerboj

  Takie z was wszyscy chojraki na forum, którzy kryją się za wymyślnymi pseudonimami, pod jeszcze bardziej frywolnymi komentarzami.

  Ze mną włącznie. I co z tego wynika?

  Że tak na dobrą sprawę to nikomu, nikomu z nas, nie zależy na tej upadającej osadzie górniczej. Tolerujemy carycę z bunkra i jej nieudolnych pracowników.

  Nigdy nie będzie tutaj zmian na lepsze, bo decydenci są z powiatu Wodzisławskiego, który stanowi dla nas konkurencję, a nasz rozwój jest dla nich sabotażem.

 2. podpiszcie umowe z zachodnio-pomorskim byle nie z Jastrzębiem.Po co ludziom z Jastrzębia praca!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

  1. Dżordż Lowerboj

   Widać, że jak na przykładnego Polaka katolika, miłujesz bliźniego jak siebie samego.

   A zawiść aż kipi.

   Amen.

   1. Ty “Dżordż Lowerboy” taki z ciebie “katolik” jak z koziej d.py trąbka, już nawet twój nick dużo o tobie mówi “lowerboy”- jak rozumiem jesteś gejem lub lubisz małych chłopców? (lepiej dla ciebie żeby to była ta pierwsza wersja bo pedofili powinno się…)- twój nick ma taki ukryty przekaz “kochaś chłopców” – miało być “love boy” ale bałeś się o dyskryminację więc nieudolnie troszeczkę zmieniłeś nazwę….
    A “Edek z fabryki kredek” ma racje wszędzie gdzie się da to wszystkich obrażasz, a najwięcej to masz do powiedzenia w kwestii górnictwa… Aż mi cię żal chociaż nie to był żart gnij sobie w tej nienawiści do górników bo i tak wszyscy mają na ciebie wywalone.

    1. Dżordż Lowerboj

     Aż oczy bolą patrzeć, kiedy się czyta, co napisałeś.

     W szkołę kamieniami rzucałeś, czy często chorowałeś?

     Nie tłumaczy to jednak, że błędy walisz, jak mało kto.

    2. Ilonka Wojtala

     Ale pojazd po lowerboju, hahaha, jesteś genialny!
     Teraz ten “chłopczyk” płacze w kącie.
     On ponoć ma fakultet z marudzenia i narzekania.

 3. A co z Tymi którzy się już wykształcili w tym kierunku i nie ma dla nich przyjęć ściema totalna bez znajomości zero pracy

  1. Zgadzam się z Tobą w 100% skończyłem technikum górnicze, potem jeszcze ślusarza zrobiłem i inne kursy, mam doświadczenie na dole a i tak nie mogę się dostać nawet do Sigu bo nie mam pleców ale za to mam troszkę godności, a żadnego tłustego kocura z związków zawodowych nie będę się prosił. Szkoda słów i zdrowia.
   Pozdro Kolega!

   1. Dżordż Lowerboj

    Bo tak szumnie tutaj piszecie o skończonych przez was szkołach zawodowych i technikach.

    A jaki fakultet na studiach podyplomowych macie zrobiony?

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Carte Blanche

Usługi wykończeniowe,
gładzie, malowanie, kafelkowanie
sufity podwieszane, sufity napinane,
panele podłogowe i ścienne,
montaż drzwi i parapetów.
meble na wymiar.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny